KM Racing se chce prosadit na ruské Silk Way Rallye

cervenec13kmc 01. 07. 2013
Z ulice U Šalamounky vyráží tým KM Racing sbírat vavříny v nejslavnějších motoristických maratonech planety včetně legendární Rallye Dakar.

Momentálně se tým vyznávající žlutočernou kombinaci pečlivě připravoval na ruskou Silk Way Rallye, která se ve dnech 5. až 13. července uskuteční na trase Moskva – Astrachaň. V sedlčanských dílnách proběhly závěrečné práce na dvojici kamionů Liaz, které se vrátily z testů v tuniské poušti. V okolí oázy Ksar Ghillane najezdili piloti Jaroslav Valtr a Vlastimil Vildman víc jak tisíc kilometrů. V náročných písečných podmínkách piloti se zkušenostmi z Rallye Dakar prověřili nejen své vozy, ale i posádky, které u Valtra tvoří zkušený navigátor Josef Kalina a mechanik Jakub First, u Vildmana ve stejných rolích figurují Martin Macík mladší a Michal Mrkva.

Trénink narušil vítr

Podle týmového bosse Martina Macíka staršího splnil tuniský kemp to, co se od něj očekávalo, i když ještě větší porci najezděných kilometrů zhatilo nepříznivé počasí. „Tři dny v jednom kuse hodně foukalo a v tom se nedalo moc jezdit. Dva dny jsme stáli, ale třetí den už do toho kluci vyrazili,“ poznamenal. Cílem obou posádek je v červencové 4000 kilometrů dlouhé ruské rallye dojet v popředí startovního pole a prodat tak nastřádané zkušenosti a zejména skvělou techniku.

KM Racing přichystal pro fanoušky rovněž překvapení v podobě nového designu obou speciálů, který vznikl ve spolupráci s agenturou Rallye Design ze Zlína. „Koncept spojuje jak naši tradiční žlutou barvu, doplněnou o dynamické prvky mírně odlišného designu, tak i barvy hlavních partnerů pilotů – firem Valtr, Sigma a Enkom,“ informoval mladší z rodu Macíků.

KM Racing vznikl v roce 2007 sloučením motorkářského týmu Pavla Kubíčka s truckovou stájí Martina Macíka. Kromě účastí na vytrvaleckých soutěžích (Dakar rallye, Silkway rallye, apod.) se KM Racing zabývá výzkumem a vývojem, pronájmem závodní techniky, která zahrnuje celé spektrum – od motocyklů přes čtyřkolky, buginy až po kamiony. Součástí činnosti jsou i eventové akce pro hosty a partnery stáje. Více info na http://www.kmracing.cz a na www.facebook.com/kmracingteam, kde budou zveřejňovány i aktuality z ruské rallye Silk Way. (red)

Závodní vozy získaly letos nový design. Foto: KMR

Posádky speciálů KM Racing chtějí v červenci uspět na ruské Silk Way Rallye. Foto: KMR