Nové sportoviště na Barrandově slavnostně otevřel fotbalový turnaj

rijen14novehristepohled 19. 10. 2014
Ve středu 17. září zástupci radnice Prahy 5 slavnostně otevřeli nově vybudované multifunkční sportoviště na Barrandově. Křest veřejnosti přístupného hřiště proběhl v podobě fotbalového miniturnaje žáků z ZŠ V Remízku.

 

Jde již o druhé sportoviště poblíž Lohniského ulice, které se podařilo radnici zrekonstruovat. Stavba nicméně nebyla jednoduchá. „Vzpomeňme na původní stav. Rozbitý povrch, téměř nečitelné značení. Na místě nového hřiště bylo zapotřebí odstranit původní asfaltový povrch včetně několika vrstev starého podkladu. Museli jsme zbourat původní obrubníky, sloupky a drenážní systém,” vysvětlila zástupkyně starosty Naděžda Kratochvílová (RESTART 2014), která se spolu s 1. zástupcem starosty Petrem Lachnitem (ANO) zúčastnila slavnostního otevření.

Veřejnost má vstup zdarma

Nová plocha pokrytá kobercem měří 27,5 na 18 metrů. Hřiště je nalajnované pro volejbal, malý fotbal, házenou, basketbal a badminton a řídí se sportovními pravidly pro jednotlivé sporty. Využívat jej lze ale i na mnoho dalších aktivit. Nové je i kompletní hrazení a mobiliář. Rekonstrukce vyšla na 2,5 milionu Kč. Povrch i podloží jsou vybudovány tak, aby dobře odváděly vodu, hrát je tedy možné za každého počasí. Hřiště je otevřené veřejnosti zdarma každý den.

„Sport patří k nejúčinnějším nástrojům z hlediska prevence kriminality mládeže. Děkuji proto všem, kteří se na rekonstrukci podíleli. Díky práci kolegů z Odboru investičního, Odboru školství, kultury a sportu a vedení radnice se podařilo zvládnout rekonstrukci ještě v letošním roce,” dodal 1. zástupce starosty Petr Lachnit (ANO).

Na moderním hřišti si lze zahrát volejbal, házenou, basketbal, malý fotbal a další sporty. Foto: Michal Fairaizl