Závodiště v Chuchli se již po čtvrté proměnilo v závodní lyžařskou dráhu

brezen15lyzedeti 04. 03. 2015
Na již tradiční Pražský pohár v běhu na lyžích ve SkiParku v Chuchli dorazilo 4. února 2015 více než šest desítek účastníků všech věkových kategorií, od malých dětí a seniorů až po profesionální závodníky. Akci si nenechala ujít ani olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která podpořila nejmenší závodníky.

Fandit přišel i starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09), pod jehož záštitou se závod pořádal a který předal ceny vítězům. „Pražský pohár v běhu na lyžích navázal v roce 2012 na tradiční závody, které se konaly v Krčském lese až do roku 1942. Před třemi lety dokonce vyběhl na trať účastník původních závodů, a symbolicky tak propojil historii se současností. Díky aktivitě Prahy 5 a ostatních pořadatelů se podařilo tradici nejen obnovit, ale i udržet. A to například navzdory nedostatku sněhu v loňském i letošním roce,“ uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma.

 

Starosta Prahy 5 Radek Klíma předával nejlepším sportovcům a sportovkyním medaile. Foto: Michal Fairaizl

SkiPark Velká Chuchle je venkovní lyžařská dráha s technickým sněhem, která již čtvrtým rokem poskytuje dětem i dospělým příležitost si v hlavním městě zalyžovat. K dispozici je půjčovna běžkařského vybavení a možnost využít zkušených instruktorů. Zasněžovat se začíná, jakmile to přírodní podmínky dovolí. Městská část Praha 5 se SkiParkem Velká Chuchle úzce spolupracuje, sportovní zázemí využívají například děti ze základních škol Prahy 5 v rámci hodin tělocviku. Více na http://www.skiparkchuchle.cz/. (red)

Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová přišla podpořit a ocenit nejmladší závodníky. Foto: Michal Fairaizl