Nabídka infocentra se rozšiřuje

4_5_Vzdělávací a informační centrum_Prostory info 1

VIC Praha 5 posloužilo nejen jako funkční zkratka nového Vzdělávacího a informačního centra Prahy 5, ale i jako jeho motto, VIC Praha 5, tedy víc pro Prahu 5. Infocentrum už na adrese Štefánikova 30 dříve sloužilo, teď se ale mimo informačních služeb pro občany, podnikatele, turisty a návštěvníky MČ Prahy 5 zaměřuje i na kulturní a vzdělávací akce.

Pokud tedy chcete vědět, co se nejen na Praze 5 děje, nebo třeba potřebujete turistickou mapu Prahy pro vaše zahraniční přátele, můžete se za námi zastavit a my vám rádi poradíme. Samozřejmě vám k tomu nabídneme spoustu letáčků, třeba o tom jak strávit léto v Praze, kde se nacházejí nejlepší kavárny a jaké jsou po Praze nejlepší procházky. A to vše v několika evropských jazycích.

Již od počátku našeho znovuotevření se snažíme inovovat služby, a tak se v prostorách centra už od dubna vyučuje čeština pro cizince, proběhly kurzy toho, jak zvládat náročné pracovní situace nebo přednáška o zdravém životním stylu. Mimo to se snažíme žít i kulturně, a tak jsme například uspořádali italsko-český večer, kam jsme pozvali naše italské spoluobčany.

Naše prostory pak dále nabízíme všem podnikatelům nebo občanům Prahy 5, kteří hledají vhodné místo pro různá školení, semináře či další akce. Poskytovatele služeb pak rádi podpoříme vhodnou inzercí a rádi budeme propagovat různé kulturní, sportovní a volnočasové aktivity nejen na Praze 5.

Vzhledem k tomu, že jsme centrum otevřeli teprve nedávno, budeme rádi za jakékoliv náměty a podněty k tomu, co pro vás, občany, podnikatele a návštěvníky Prahy 5, můžeme dělat více. Neváhejte nás sledovat na našich webových stránkách www.vicpraha5.cz nebo na naší facebookové stránce Vzdělávací a informační centrum Praha 5. Kontaktovat nás můžete osobně, v centru, kde jsme každý den od půl deváté do páté hodiny (v pátek ovšem pouze do třetí), nebo na naší e-mailové adrese info@vicpraha5.cz. Společně určitě zvládneme vytvořit víc pro Prahu 5.