Senior akademie bude možná pokračovat i na jaře

Senior akademie

Unikátní bezpečnostní projekt Senior akademie odstartoval. Vznikl ve spolupráci městské části Praha 5 s útvarem prevence Městské policie hl. m. Prahy.

Jde o ucelený cyklus dvouhodinových vzdělávacích přednášek z oblasti prevence kriminality určený pro všechny aktivní seniory s trvalým bydlištěm v Praze 5. Tohoto podzimního přednáškového běhu se zúčastní sedm desítek lidí. Přednáškové cykly budou probíhat na radnici městské části Praha 5 každé úterý až do prosince 2017 v odpoledních hodinách.

„Vzhledem k nečekaně velkému zájmu občanů o účast v tomto projektu jedná radnice Prahy 5 s městskou policií o možnosti pokračování tohoto projektu v jarních měsících 2018, aby bylo možno do kurzu zařadit i seniory z Prahy 5, na něž se místo v podzimním běhu nedostalo,” informoval radní Prahy 5 pro oblast bezpečnosti Petr Lachnit (ANO).

Cyklus je zcela zdarma a zahrnuje jedenáct přednášek včetně slavnostního ukončení akademie. Cílem je naučit seniory či zdravotně a tělesně postižené občany zvládat krizové situace, přivolat pomoc apod., včetně praktických ukázek příkladů a instruktážních filmů. Účastníci získají rovněž informace o tom, jak významně přispět k osobnímu bezpečí i k ochraně osob a majetku ve svém bezprostředním okolí.