FK Zlíchov 1914 překonal těžké období

Oslava 100. vyrocí FK Zlíchov 1914 _043

Jak již název článku napovídá, vypadá to, že problémy, které provázely zlíchovský fotbal, jsou již minulostí. Díky dlouhodobé podpoře páté městské části a pražského magistrátu došlo k výkupu pozemků.

Sport na Žvahově, kde místní tým hraje, se tak dále bude moci rozvíjet. „I přes tato úskalí spojená s řešením pozemků a po letech nejistoty, zdali zůstaneme v areálu, či ne, se podařilo vybudovat týmy mládeže, dospělých a žen. Ve všech případech se také podařilo postoupit do vyšších soutěží v dané kategorii,“ uvedl předseda klubu Jan Dámec. „Nyní máme plány velké a věříme, že i reálné. Velmi si vážíme podpory městské části Praha 5, bez které by klub již nejspíš zanikl. A těšíme se, že po mnoha letech budeme moci řešit pouze sportovní věci. Další kroky klubu povedou k obnově areálu. Doufáme, že se nám podaří vybudovat skvělý areál, kam si najdou cestu nejen příznivci klubu, ale také návštěvníci okolní přírody. Vždyť okolí Dívčích hradů, Prokopského údolí či pražského Semmeringu nám leckdo může závidět,“ řekl.

Klub chce vedle skvěle udržované travnaté plochy připravit i zázemí, kam se všichni budou rádi vracet. Současně se chystá i obyvatelům Žvahova zpříjemnit toto místo, aby si mohli zasportovat a odpočinout. „Je nám jasné, že plány jsou jedna věc, ale díky dosavadní obětavosti členů klubu a nespočetnému množství hodin strávených na brigádách můžeme pokračovat dále,“ uvedl Dámec.

Zajímavostí je, že FK Zlíchov 1914 má i kategorii žen, která reprezentuje Prahu 5 také za hranicemi hlavního města. Na Žvahov tak již zavítaly kluby z Teplic, Jablonce, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem, Příbrami nebo i pražské Dukly a Bohemians.

V klubu jsou otevřené dveře pro všechny zájemce, kteří mají rádi fotbal, a vedle týmu dorostenců a dospělých probíhají tréninky na UMT hřišti u ZŠ a MŠ Barrandov také pro nejmenší. Na webových stránkách klubu www.fkzlichov1914.cz najdete aktuální časy tréninků. „Těšíme se na všechny a moc děkujeme za podporu, kterou jsme velmi potřebovali,“ uzavřel Dámec.