Nastanou s uzavřením výstupu metra Anděl změny v MHD?

08 33 IMG_0033

Nastanou v souvislosti s uzavřením výstupu metra Anděl nějaké změny v MHD, které by pomohly situaci řešit?

V souvislosti s uzavřením vestibulu stanice metra Anděl a s ohledem na aktuálně provedené přepravní průzkumy u tramvajových linek 10 a 16 a již několik obdržených připomínek z řad cestující veřejnosti považujeme za žádoucí částečně posílit přepravní vztah Kotlářka – Anděl – Palackého náměstí, respektive Karlovo náměstí.

Vzhledem k nemožnosti navýšení počtu spojů (omezená kapacita průjezdu zejména přes Palackého náměstí) připravujeme po dohodě s kolegy z ROPID s platností od 25. září dočasnou změnu spočívající v záměně koncových úseků tramvajových linek 7 a 15.

Linka 7 bude vedena z Kotlářky a linka 15 z Radlic. Tímto opatřením zajistíme rovnoměrnější rozložení cestujících mezi linky 7, 10 a 16 již od Kotlářky tak, aby byla i část volné kapacity pro očekávanou navýšenou přepravní poptávku mezi Andělem a Palac- kého náměstím. Současně s tím dojde i ke sloučení nástupní zastávky Anděl ve směru Karlovo náměstí a I. P. Pavlova, což rovněž přispěje k rovnoměrnějšímu vytížení linek a zvýšení komfortu pro cestující.

Změna je plánována jako dočasná, a to v souběhu s výlukou tramvajové dopravy v nuselském údolí do letošního prosince s tím, že budeme situaci společně sledovat a vyhodnocovat pro maximální spokojenost cestujících.