Park Waltrovka nyní nabízí relax i aktivity pro děti

Park Waltrovka

Park Waltrovka v Jinonicích se slavnostně otevřel 21. září za přítomnosti zástupců radnice Prahy 5. V parku si budete moci odpočinout u fontány, ale ani na děti projekt nepozapomíná a pro ty je tu připraveno hřiště a nebo prolézačka ve tvaru letadla.

Naše městská část na rozdíl od většiny jiných městských částí se může pyšnit více zelenými plochami a stále pracujeme na tom, abychom pro občany vytvářeli dostatek klidových zón. Radnice by ráda převzala park do své správy, aby bylo možné zajistit trvalé využití pro občany Prahy 5. Předání by mělo proběhnout přibližně do měsíce.

Park je součástí pozemku, na němž roste projekt Rezidence Waltrovka. Bývalý brownfield areálu Waltrovka se rozhodla promět za moderní lokalitu developerská společnost Penta Investments. Projekt tvoří administrativní budovy, které lemují Radlickou ulici a tím vytváří protihlukovou bariéru pro zhruba sedm set bytových jednotek, z toho přes šedesát rodinných domků.Rezidence Waltrovka nabídne i občanskou vybavenost v podobě obchodů, služeb a stravovacích zařízení.

Developer park rekultivoval pro městskou část Praha 5 za symbolickou korunu.