Pankoví Black Lips míří na Smíchov

MeetFactory_Black Lips HR

Jasno lepo podstín zhyna je kniha nadané irské autorky Sary Baume, která získala v roce 2017 cenu Magnesia Litera za nejlepší překlad.

Dramaturg Matěj Samec se rozhodl tento text o osamělém Rayovi, který si jednoho dne pořídí jednookého psa, převést na scénu Divadla MeetFactory. Premiéra proběhne v neděli 8. října a v hlavní roli se představí Eva Salzmannová.

Mezi další inscenace, které Divadlo Meet- Factory uvede v říjnu, patří černá komedie Irvina Welshe Pohlavní životy siamských dvojčat se Zuzanou Stivínovou v hlavní roli, surrealistická hra Pohřeb sardinky (18. října), dramatizace románu rakouské autorky Ingeborg Bachmann Malina (21. října) nebo hra o stalkingu Počátek veškeré lásky (23. října).

V pátek 13. října se poprvé v Praze představí noisefolková písničkářka EMA, která prorazila už v roce 2011 debutem „Past Life Martyred Saints“. V jejích písních zaznívá výpověď o současné Americe – o světě pracující třídy, mexických večerek, prázdných obchoďácích.

Jestli některá kapela žije v roce 2017 heslem „sex, drogy, rock’n’roll“, tak jsou to jednoznačně američtí Black Lips. Garage punkoví hejsci přivezou svou novou desku, kterou produkoval Sean Lennon a na které hostovala jeho matka Yoko Ono. Koncert, jenž definitivně nakopne podzimní sezonu v MeetFactory, proběhne v úterý 31. října.

Hned 1. října se MeetFactory zapojí do akce Den architektury a zadarmo svým návštěvníkům nabídne komentovanou prohlídku s umělcem Davidem Černým, taneční performanci SOMA anebo edukační workshop Fabrika setkávání, který je určen jak dětem 2. stupně základní školy, tak jejich rodičům.