Na náplavce zavoní vepřové, husy i polévky

1_Titulka2

Tři zajímavé gastronomické akce nabídne v říjnu smíchovská náplavka. Letošní novinkou bude “gulášový koutek”. Husobraní, Cider fest, Polívkování, Vepřobraní a festival Dolce Vita. Tak vypadá nabitý říjnový program na smíchovské náplavce.

Festival Dolce Vita nabídne 7. října od 10 do 19 hodin přehlídku sladkostí a sladkých pokrmů. Návštěvníci budou moci ochutnat nepřeberné množství sladkostí, dezertů a také slaných pokrmů ve „sladkém kabátě“, jako jsou například glazovaná, grilovaná a barbecue masa a také různé druhy omáček od šípkové, perníkové až po švestkovou. Kromě klasických sladkostí a v poslední době velmi populárních vaflí, palačinek či makronek se návštěvníci festivalu mohou těšit také na přehlídku čokolád a zmrzliny. K pití budou kromě skvělé kávy také ovocné šťávy, mošty či americký milk shake. Pro milovníky vína pak bude připravena široká nabídka vín včetně slámových a portských nebo sherry. Prostor představit své dobroty dostanou také amatérské pekařky v rámci akce „Babičky pečou“, na které se spolupracuje s webovým portálem pro aktivní seniory i60.cz.

Již počtvrté se o týden později uskuteční akce Husobraní a Cider festival. Bude se péct více něž tisíc hus a čepovat na 15 druhů cideru. Ochutnáte nejen klasickou pečenou husu, ale také husí játra, husu konfitovanou, uzenou, husu BBQ, husí burger, paštiku, kaldoun, lokše maštěné husím sádlem atd. Ten, kdo je zvyklý mastnotu zapíjet pivem, si bude moci vybrat z několika druhů piv od malých pivovarů.

Od 10 hodin se 21. října koná tradiční Polívkování. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské, jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková, ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělské cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. Festival Polívkování pořadatelé pro podzimní sychravé dny navíc rozšířili o sekci omáček a gulášů.

Největší vepřové hody pod širým nebem se opět uskuteční 28. října. Vysoká návštěvnost podzimního festivalu Husobraní inspirovala organizátory k uspořádání podobného konceptu se zaměřením výhradně na vepřové maso.

Můžete se těšit nejen na klasické zabijačkové speciality, jako jsou jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak budete moci ochutnat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky.