Elektronické aukce pomohou s prodejem bytů

Dům byt

Prodej bytového fondu pokračuje. Zhruba do roka by radnice Prahy 5 neměla mít žádný volný byt určený k privatizaci. Radní pátého obvodu před několika dny schválili novinku: prodej další porce bytových jednotek, tentokrát formou elektronické aukce.

 „V průběhu října začneme inzerovat první balíček volných bytů. Celkem půjde zhruba o stovku jednotek. Dlouho jsme zvažovali, jestli dáme přednost elektronické aukci, nebo elektronické dražbě, kterou nám doporučilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Bohužel je v rozporu se zákonem o dražbách, respektive dražební vyhláškou a statusem hlavního města Prahy, proto jsme nemohli zvolit tuto variantu,“ vysvětlil místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold.

Domnívá se, že tento postup je nejen transparentní, ale do radniční pokladny přinese i vyšší výnos. Prázdné byty v domech, které zůstanou v majetku páté městské části, budou opraveny.

Radnice si například ponechá byty v domech mezi Plzeňskou a Nepomuckou ulicí. Jde totiž o menší jednotky vhodné k sociálním účelům. Obec se rovněž nechce zbavovat objektů s velkými nebytovými prostorami a bezbariérovým přístupem či kulturních památek.