P+R parkoviště na Praze 5 dostalo zelenou

radnice

Po schůzce 1. zástupce starosty Martina Slabého a náměstka primátorky Petra Dolínka je rozhodnuto – projekt, který připravila radnice MČ Praha 5 získal na Magistrátu HMP zelenou a nyní se začne připravovat projektová dokumentace. Praha 5 tak získá nových 765 parkovacích míst.

Ve středu 4. října předal 1. zástupce starosty Prahy 5 Martin Slabý (ANO) studii „Parkovací dům Motol/Roentgetova“, která ověřuje možnosti umístění parkovacího domu na parkoviště u Nemocnice Homolka. „Jsem rád, že P+R parkoviště dostalo konkrétní rozměry a a jeho realizace už je v praktické, nikoli pouze teoretické rovině. Ukazujeme tím občanům, že sliby při zavádění modrých zón bereme vážně a nikoli jen jako výkřiky do tmy,“ říká Slabý.

Na schůzce bylo domluveno, že MČ Praha 5 zpracuje kompletní projektovou dokumentaci až do stavu stavebního povolení. Tím je zaručeno, že projekt nebudou zdržovat žádné byrokratické překážky, neboť Praha 5 má až do stavebního povolení celý projekt na starost a vyjadřuje projektu naprostou prioritu. „V současné době se na výstavbu P+R parkoviště plně soustředíme. Díky svěření celého projektu do našich rukou se rozhodně nestane, že by projekt na pár měsíců zmizel v šuplíku a zapomnělo se na něj.“ ubezpečuje Martin Slabý.

Součástí domluvy je financování, které by mělo být zajištěno po získání stavebního povolení, ze strany Magistrátu HMP. Parkovací dům se bude nacházet u Nemocnice Homolka, v ulici Roenthetova. To má za výhody nejen přímou dostupnost na metro, ale naváže rovněž na P+R parkoviště u Kotlářky. Kromě těchto dvou P+R parkovišť je v současné době ve hře i parkovací dům na kraji areálu Nemocnice Motol. To výrazně pomůže ke zklidnění dopravy v centru Smíchova, zejména v okolí Anděla, tunelu Mrázovka a Strahovského tunelu. V plánu je rovněž elektrobusový shuttle, který by svážel řidiče ze zmíněných třech P+R parkoviště na stanici metra Nemocnice Motol.