Praha 5 podpořila pro rok 2018 pokračování zvýhodněného plavání pro seniory

motorlet 4

V rámci projektu „Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné“ pořádané pod záštitou radního MČ Praha 5 JUDr. Petra Lachnita se naši spoluobčané starší 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 dočkají dalšího pokračování.

I v roce 2018 každý pátek od 13.00 do 15.00 hodin v plaveckém areálu SK Motorlet v Radlické ulici (zastávka Radlická, tramvaj č. 7) zaplatí senioři za 90 minut plavání 50 Kč. Přínosem tohoto projektu je podpora aktivního života seniorů, která jim umožňuje finančně dostupné sportovní aktivity a relaxaci. Účastníci tak rovněž navazují nové kontakty a přátelství s dalšími seniory, což může v některých případech vést k odstranění či snížení pocitu izolovanosti.

Praha 5 je moderní a neustále se rozvíjející městskou částí, která se snaží vytvářet širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Počet seniorů naší městské části dlouhodobě roste, proto pro ně chceme nabídku těchto služeb rozšiřovat. A právě plavání je sportovní a relaxační aktivitou, kterou lze provozovat téměř v každém věku,“ doplnil Petr Lachnit.

Již vydané permanentky platí i pro rok 2018. Senioři, kteří si ještě nevyzvedli permanentku na plavání v bazénu Motorletu, si ji mohou v čase od 8.00 hod do 15.00 hod. vyzvednout zcela zdarma permanentku ve 2. poschodí budovy úřadu MČ na náměstí 14.  října 4, každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00 hod. v kanceláři č. 216.

Při vstupu do plaveckého bazénu SK Motorletu předloží senioři u pokladny permanentku a po uhrazení částky 50,- Kč mohou po dobu 90 minut využívat 25 metrový plavecký bazén s 6 dráhami, whirlpoolem a saunou.