Návštěvníci jógy pomohli ženám s rakovinou prsu

IMG_0016

Začátkem října měli zájemci o jógu možnost si ji vyzkoušet a to hned v několika variantách během Dnů otevřených dveří v Domě jógy Anděl.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet, jaké je cvičení hot-jógy ve vyhřátém sále, ve kterém se krásně protáhnete a v chladných zimních měsících i prohřejete a cvičení např. na zdravá záda na klasické józe, kde si uvolníte nepříjemnou ztuhlost i mentální napětí. Kdo nezaváhal a přihlásil se i na ukázkovou půlhodinku unikátních zdravotních masáží, tak ze studia neodcházel, ale doslova se vznášel.

„V letošním roce jsme cvičili pro Alianci žen s rakovinou prsu (www.breastcancer.cz). Chtěli jsme se zapojit do akcí na podporu prevence, které Aliance v měsíci říjnu pořádá (dnes je to již celosvětový měsíc boje proti rakovině, tzv. růžový říjen). Vybrali jsme 15 713 Kč a všem, kteří se zúčastnili a přispěli, moc děkujeme“, zhodnotila akci organizátorka a manažerka studia Ing Jitka Sedlářová. „Tuto částku jsme doplnili o 1.287,-Kč, ať se to hezky počítá, a paní ředitelce jsme tak mohli předat šek na 17.000,-Kč“, uzavírá.

A co říci závěrem? Jóga je stále populárnějším cvičením, protože pomáhá v uvolnění našich ztuhlých těl, ať už ze sezení za psacím stolem, nebo z jednostranného zatížení při sportu. Navíc dokáže i příjemně rozpustit stres, a to je dnes zvlášť významné. Kdo tedy nepřišel o víkendu, může její „zázračné“ účinky vyzkoušet kdykoliv ve všední i sváteční den, cvičí se zde 7 dní v týdnu od rána do večera.