Talent základek 2017

IMG_1009

2. listopadu se konala ve škole soutěž Talent základek. Na soutěž přišlo 62 dětí ze 4. a 5. tříd ZŠ z Prahy 5, 6, 13 a 17. Soutěžilo se ve všeobecném přehledu, kde byly otázky týkající se matematiky, zeměpisu, dějepisu, literatury, filmu, přírodopisu, občanské výchovy atd.

V rámci všeobecného přehledu si všichni vyzkoušeli práci s hlasovacím zařízením Active Expression. Ve druhé části testu měly děti prokázat, co všechno vědí o své městské části. Letos se ukázalo, že se děti na tuto část připravují čím dál lépe, takže si obstojně poradily s otázkami typu kde mají ve svém okolí nejbližší sportoviště, koupaliště nebo nemocnici či jaké noviny městská část vydává a které známé osobnosti bydlí v jejich okolí. Naší snahou kromě jiného bylo, aby se díky této soutěži začaly o dění ve své městské části více zajímat a aby věděly, kde mohou nedaleko od svého bydliště aktivně trávit volný čas.
Záštitu nad soutěží pro svoji MČ převzali – p. starostka Prahy 17 Mgr. Jitka Synková, p. starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka, starosta MČ Praha 5 Ing. Pavel Richter a starosta MČ Praha 6 Mgr. Ondřej Kolář, za což jim patří náš dík.

Zástupci dvou městských částí se také zúčastnili předávání cen – za MČ Praha 17 to byla sama paní starostka Mgr. Jitka Synková a za MČ Praha 5 se předání cen zhostil skvěle pan místostarosta Mgr. Vít Šolle.
Po sečtení výsledků za obě části soutěže byly vyhlášeny výsledky a předány odměny, ale nikdo ze soutěžících neodešel s prázdnou – všichni účastníci soutěže dostali poukaz na testování IQ v Mense zdarma a tašku s upomínkovými a reklamními předměty od sponzorů.

Ceny do soutěže věnovali tito sponzoři: knihy věnovalo nakladatelství Fraus, deskové hry věnovala firma Albi a na hlavní výhru – mobilní telefony – jsme získali grant od MHMP. Další upomínkové předměty pro všechny účastníky věnovala společnost Home Credit, Zonky, Ahlborn, Fluke, Kompass, TSC, Ascolite, Úřad MČ Praha 5, a dále děkujeme rodičům našich studentů za sponzorský dar nebo jeho zprostředkování – p. Machové, p. Kopeckému, p. Kinclové, p. Buřilovi a p. Boublíkovi.

Zde jsou jména šťastlivců, kteří uspěli nejlépe:

Talent základek Prahy 5:
1. místo – Julie Berrová (ZŠ Drtinova) – mobilní telefon zn. Xiaomi Redmi 4A LTE
2. místo – Lukáš Dominik Rek (ZŠ Slivenec) – desková hra od firmy Albi
3. místo – Kryštof Šejhar (ZŠ Radotín) – knihy od nakladatelství Fraus

Talent základek Prahy 6:
1. místo – Jonáš Soukup (ZŠ Na Dlouhém lánu) – mobilní telefon zn. Xiaomi Redmi 4A LTE
2. místo – Jan Housa (ZŠ Červený Vrch) – desková hra od firmy Albi
3. místo – Vít Izdný (ZŠ Petřiny-sever) – knihy od nakladatelství Fraus

Talent základek Prahy 13:
1. místo – Adam Dedek (ZŠ Mohylová) – mobilní telefon zn. Xiaomi Redmi 4A LTE
2. místo – Vojtěch Petráň (ZŠ Mohylová) – desková hra od firmy Albi

3. místo – Jakub Jan Růžička (FZŠ Trávníčkova) – knihy od nakladatelství Fraus

 Talent základek Prahy 17:
1. místo – Lucie Semorádová (ZŠ Werichova) – mobilní telefon zn. Xiaomi Redmi 4A LTE
2. místo – Vojtěch Večerka (ZŠ Socháňova) – desková hra od firmy Albi
3. místo – Anežka Knottová (ZŠ Werichova) – knihy od nakladatelství Fraus

Všem soutěžícím děkujeme za účast, výhercům samozřejmě srdečně gratulujeme. Ti, co letos neuspěli, nemusejí věšet hlavu – soutěž Talent základek bude pokračovat i v následujícím roce, věříme tedy, že se s některými opět uvidíme. Nezapomeňte se tedy příští rok včas zaregistrovat do Logické olympiády!!!

M. Fatrová, Mensa gymnázium, o.p.s.