Praha 5 bodovala v soutěži Czech Top 100

radnice

Ve Španělském sále Pražského hradu se předávaly ceny Czech TOP 100. Mezi oceněnými byla i Městská část Praha 5. Ta bodovala v kategorii: úspěch firem – úspěch regionů.

Na pražském hradě se vyhlašovaly ceny Czech Top 100. Sto nejúspěšnějších českých firem a byznysmenů si tak na hrad přišlo převzít prestižní ocenění.

„Já si toho velmi vážím, protože jsme nastartovali nějaký nový směr Prahy 5, obraz Prahy 5 byl vždy trošku temný a já si myslím, že je potřeba ukázat, že Praha 5 je krásná, že umí dělat bezvadný rozvoj a umí být inovativní,” řekl Jan Trojánek, radní MČ Praha 5.

Praha 5 bodovala díky tomu, že je přátelská vůči podnikatelům. Podporuje smart projekty, rozběhla participativní rozpočet. Městská část se ale snaží dělat mnohé pro všechny svoje občany.

„Investujeme hodně peněz do obnovy hřišť, ale i sportovišť a opravdu se chceme ubírat tou cestou velmi přátelského vztahu se svými občany. Také jsme udělali nové informační centrum a vzdělávací, které by mělo přiblížit ty občany blíže té radnici,” dodal Jan Trojánek.

Praha 5 i do budoucna chystá mnoho zajímavých projektů, díky kterým se více přiblíží jak podnikatelům, tak i široké veřejnosti.