15. ročník Mikulášské šachové nadílky zná vítěze

3

Smíchovská radnice se stala v sobotu 2. prosince 2017 dostaveníčkem 76 mladých milovníků hry královské, kteří v doprovodu svých nejbližších, trenérů a vedoucích, přijeli bojovat nejen na šachovnicích, ale ukázat i své umění při tvorbě masek.

Záštitu nad jubilejním 15. ročníkem turnaje převzal Petr Lachnit, radní pro sociální oblast Městské části Praha 5, který při zahájení turnaje hráče pozdravil a popřál jim hodně zdaru v nastávajících bojích.

Hrálo se Švýcarským systémem, kategorie do 12-ti let, 9 kol, 2×20 minut a kategorie a kategorie do 16-ti let, 7 kol, 2×25 minut na partii. Boje na špici startovního pole byly vyrovnané a tak o vítězích rozhodlo až poslední kolo. V kategorii juniorů zvítězil DayTobiáš  z klubu UNICHESS a v kategorii žáků Petr Aubrecht z klubu TJ Bohemians. Pěkné poháry a věcné ceny zajistil pořadatel Šachový klub Smíchov díky těm, kteří turnaj podpořili. Hráči vyjádřili svůj dík mohutným potleskem Úřadu Městské části Praha 5 za dlouhodobou podporu šachového sportu na Praze 5. Turnaj měl hladký průběh, hráče bezesporu uspokojil a svým konáním obohatil slavnostní společenskou předvánoční atmosféru v hlavním městě republiky.