Na Smíchově vznikne kluziště

radnice

Milovníci bruslení mohou slavit. Na parkovišti na náměstí 14. října vznikne dočasná ledová plocha. Radnice Prahy 5 přichystala pro své občany zajímavý dárek.

Od 23. prosince začne na parkovišti za smíchovským kostelem sv. Václava fungovat kluziště pro veřejnost, a to až do 25. února příštího roku. Otevřeno bude každý den od 10 do 21 hodin, s výjimkou Štědrého dne a Silvestra, kdy se končí v 15 hodin. „Vstup je zdarma, k dispozici bude i půjčovna bruslí, lavičky, gumové rohože a občerstvení. Upozorňuji, že kluziště je určeno pouze pro bruslení, takže hokejky a puky by návštěvníci měli nechat doma,“ informoval místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

Ledová plocha má rozměry deset krát dvacet metrů s možností jejího rozšíření. Pokud bude ze strany veřejnosti o tuto formu bruslení zájem, radnice Prahy 5 by pro příští léta zvažovala umístění kluziště v jiných vhodných částech pátého obvodu.

„V rámci co nejširšího využití nabídneme kluziště i školám, aby se děti zdokonalily v bruslení,“ doplnil místostarosta Herold.