Hlubočepy přivítají další masopust

Masopust_Barrandov

Milovníci masopustů se mohou těšit již na 8. ročník této akce v Hlubočepech, a to 17. února. Pořádá ji Spolek Prokopovo, finančně přispěje i radnice pátého obvodu.

A jak by Hlubočepský masopust měl probíhat? Ve 13.46 hodin odjíždí vlak ze smíchovského nádraží, ve 13.50 hodin dojde ke srocení maškar ve vlakové stanici Praha-Hlubočepy (bus Nádraží Hlubočepy) včetně uvítání přespolních strašidel. Následovat bude průvod maškar na plácek pod pražským semmeringem, naproti domu Barta & Tichý. Dobrou náladu podpoří hudba, koblížky, různé nápoje či polévka. Nebude chybět prodej masek. Průvod pak zamíří Hlubočepskou ulicí, kolem malovaného domku a dále ulicí Pod Žvahovem, kolem školy až do zlíchovské sokolovny. V ní bude od 16.30 hodin veselí pokračovat, samozřejmě za podpory dobrého jídla a pití, muziky, tance, volby krále či královny masopustu, tomboly či opékání špekáčků na zahradě.

„Velmi rád jsem záštitou a finanční podporou pomohl akci, která se stává v Hlubočepech již tradiční. Pár obdobných akcí jsem také spoluorganizoval a není to nic jednoduchého a časově nenáročného. Je bezva, že se stále ještě najde dost nadšenců, kteří takovou akci dají dohromady. Přeji masopustu krásné počasí a hlavně mnoho rozzářených tváří,“ řekl zástupce starosty Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

Hlubočepského masopustu se každým rokem zúčastní několik stovek zářivě nazdobených masek. Průvod je po celé metropoli proslavený variabilitou a nápaditostí tvůrců jednotlivých přestrojení.