Inspirujeme další předvychovatele psích pomocníků

27998984_10211298770960153_412053868_o

Když jsme si na podzim “adoptovali” jako předvychovatelé psí sourozence Yasminu a Yukona, pouze jsme doufali, že třeba pro někoho budeme příkladem. Přání se stalo skutečností, děkujeme!

Ve středu 13. prosince 2017 radnice ve spolupráci s Darem zraku nabídla občanům Prahy 5 zdarma vyšetření zraku. Martin Buchar, který je ředitelem Nadačního Fondu Dar Zraku, se tehdy poprvé setkal s naší Yasmínkou( více zde). Martina nadchla myšlenka, že takto je možné pomoci lidem se zrakovým postižením.

Po pečlivém rozhodování padla volba a Martin si hrdě právě dnes převzal Zaffy do péče jako předvychovatel. Společně stráví následující měsíce až do chvíle, kdy psí holčičce Zaffy bude rok a bude předána zpět do Střediska výcviku vodicích psů SONS ČR

Úloha to není jednoduchá. Ačkoliv víte, že pomáháte s výchovou psa, který se jednou stane celoživotním parťákem a druhýma očima člověka se zrakovým postižením, stejně ukápne i slzička v den, kdy psího kamaráda předáváte na tzv. ostrý výcvik do rukou profesionálů.

Martinovi držíme palce a doufáme, že se uvidíme častěji a to i společně s Yasmínkou a Yukonem.

Práce předvychovatelů je důležitá, náročná a vyžaduje důslednost a pečlivost při výchově. Pokud se třeba i Vy rozhodnete se stát předvychovatelem, učiňte tak skutečně po pečlivém zvážení.