Klientům začal sloužit „okamžitý dispečink“

Dispeźink

Pečovatelská služba, kterou provozuje Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 p. o., nepřetržitě pomáhá zdravotně a tělesně postiženým občanům, seniorům nebo rodinám s dětmi z Prahy 5, kteří potřebují z důvodu trvalého nebo dočasného snížení soběstačnosti nebo chronického onemocnění pomoc jiné osoby.

V páté městské části se stala pečovatelská služba významnou součástí sítě poskytovaných služeb a má svou dlouhodobou historii a tradici. Domácí péče se stává stále vyhledávanější a nezbytnou službou pro klienty, jejich rodiny a známé, kteří již nestačí pro své blízké zajistit odpovídající pomoc a potřebují využít pomoci právě pečovatelek přímo v domácím prostředí. Každoročně se zvyšuje počet klientů a zájemců o tyto služby a formu péče.

Řešení složitých situací

Pečovatelská služba se musí dostat vždy ke svým klientům, kteří jsou na ni odkázáni, a to často i do nedostupných míst. Prostě jim musí být k dispozici. Většina klientů využívá buď osobního, nebo telefonického kontaktu přímo se sociální pracovnicí pečovatelské služby, která jim poskytuje nejen poradenství například při řešení dávek a příspěvků, ale i přímo zprostředkovává podání žádostí za klienty na úřady, řeší obtížné životní situace a další potřebné záležitosti. Klienti jsou v běžném osobním, ale i telefonickém kontaktu i s koordinátorkami pečovatelské služby, které přímo řídí práci pečovatelek v terénu, tedy u klientů. Tento „okamžitý dispečink“ umožňuje rychlý a efektivní způsob pomoci, kdy člověk nezůstává na řešení svých problémů sám, a často se takto dá předejít vypjatým a zdánlivě neřešitelným situacím.

Oblíbený Taxík Maxík

Již rok pečovatelská služba úspěšně provozuje projekt Taxík Maxík, který je maximálně využíván klienty Prahy 5 pro jízdy po celé Praze a stal se pro ně dostupnou, velmi oblíbenou a bezpečnou službou. Radnice Prahy 5 se loni z kapacitních důvodů rozhodla rozšířit stávající a již nevyhovující prostory pro centrálu pečovatelské služby a dispečink Taxíka Maxíka. Pracovní tým pečovatelské služby, sociální pracovnici a koordinátorky pečovatelské služby najdete od února 2018 již v nových a moderních prostorách na náměstí 14. října č. 11. v přízemí. Pracoviště pečovatelské služby tak bude nízkoprahové a snadno dostupné všem návštěvníkům a klientům.

Můžete absolvovat osobní návštěvu v kanceláři pečovatelské služby v pondělí, úterý a ve čtvrtek od 7.30 do 16 hodin, ve středu od 7.30 do 17 hodin a v pátek od 7.30 do 15 hodin. Lze i volat na tel. č. 257 318 995 či 775 788 003, navštívit stránky www.csop5.cz nebo použít e-mail: csop5@volny.cz. Služba je poskytována denně od 7.30 do 19.30 hodin včetně sobot, nedělí a svátků.