Radnice podpoří úklidovou akci

Občané Prahy 5 se v sobotu 7. dubna 2018 mohou zapojit do celorepublikové akce nazvané Ukliďme svět, ukliďme Česko. A to buď jako dobrovolníci, nebo přímo jako organizátoři úklidu registrovaní na webu www.uklidmecesko.cz.

Akci udělí záštitu 1. zástupce starosty Martin Slabý (ANO), radnice Prahy 5 přispěje přihlášeným organizátorům z pátého obvodu na pořízení úklidových pomůcek, pracovního náčiní, propagačních materiálů nebo občerstvení pro dobrovolníky.

„V roce 2017 se na území celé České republiky odklidilo 1536 tun odpadu, na tomto se podílelo celkem 96 133 dobrovolníků. Na území Prahy 5 probíhaly úklidy například v okolí Barrandova, Farkáně, Buďánek, na Cibulce, nad Popelkou, v parku Kavalírka, na Dívčích hradech, Malvazinkách nebo v Prokopském údolí. Loni mě až překvapil zájem všech dobrovolníků v Praze 5. I my jsme s partou fajn lidí uklízeli přírodní památku Ctirad. Překvapuje mě, kolik odpadu zvládnou lidé v přírodě nahromadit,“ zhodnotil akci první zástupce starosty Slabý.

„Ukliďme svět, ukliďme Česko“ se týká území celé České republiky (a dokonce i pár míst mimo něj). Cílem akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Úklidy probíhají během dubna. „Budu rád, když i letos bude o tuto akci zájem, a chtěl bych její organizátory a dobrovolníky, kteří se k úklidu lokalit na území Prahy 5 zaregistrují, podporovat i v dalších letech,“ řekl Martin Slabý.

Pokud se rozhodnete zaregistrovat na www.uklidmecesko.cz, jako organizátor úklidu na území Prahy 5 kontaktujte nejpozději do 25. března 2018 Barboru Mikoláškovou, e-mail: barbora.mikolaskova@praha5.cz. Dostanete informace o tom, jak bude podpora dobrovolníků v letošním roce probíhat.