Andělská matiné: Vážná hudba pro seniory zdarma

Andělská matiné_Autorka projektu Tereza Dudková a zástupce starosty Lukáš Herold

Po úspěšném nultém ročníku radnice Prahy 5 zve všechny (nejen) barrandovské seniory na první kompletní ročník cyklu Andělská matiné. V samém srdci Prahy 5, v koncertním sále ZUŠ Štefánikova 19, přivítá jaro již 5. dubna program Ptačí fantazie.

V něm se představí Duo Seraphim ve složení Jana Semerádová (barokní příčná flétna) a Monika Knoblochová (cembalo). V jejich virtuózním podání zazní skladby Fr. Couperina, J.-M. Hotteterra a dalších. V prvním pololetí vás pak čeká ještě koncert uskupení Divertimento Quartet, složeného ze členů České filharmonie, kteří zahrají perly světového repertoáru v úpravách pro smyčcový kvartet. A tak se 3. května můžete těšit třeba na Malou noční hudbu W. A. Mozarta, Uherský tanec J. Brahmse či Humoresku A. Dvořáka.

Další dva koncerty se chystají na podzim, jeden houslový a jeden pěvecký recitál, více informací na www.pontesmusici.cz nebo na telefonním čísle 723 117 050.

Pořadatelem je radnice Prahy 5 ve spolupráci se spolkem Pontes Musici a ZUŠ Štefánikova 19. Záštitu nad projektem převzal zástupce starosty Lukáš Herold (ODS). Koncerty začínají vždy v 15 hodin. Vstupenky jsou pro seniory zdarma, ale je nutné si je rezervovat, a to buď na uvedeném telefonním čísle, nebo na e-mailu: andelskaMatine@gmail.com.