Radnice pořádala další Den zdraví a životního stylu s Prahou 5

IMG_0016

V pondělí 26. března 2018 se za přítomnosti starosty MČ Praha 5 Pavla Richtera a radního hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka uskutečnil další Den zdraví a životního stylu s Prahou 5.

V zasedací místnosti Zastupitelstva MČ Praha 5 ve Štefánikově 13,15 se občané mohli dozvědět nejen cenné informace o zásadách správné výživy. Zdarma na ně čekali odborníci v oblastech:

  • dermatologické analýzy znamének,
  • oční prevence,
  • dentální prevence,
  • rehabilitační terapie,
  • analýzy tělesné stavby těla na tzv. chytré váze InBody.

 

Součástí celodenní akce byly dvě přednášky, jedna na téma „Kožní nádory a prevence“ (přednášející MUDr. Simona Dudková), druhá na téma „Zdravá výživa“ (přednášející nutriční terapeutka Mgr. Pavlína Zdeňková – Kroužková).

Občané si mohli ve skupinách vyzkoušet cvičení „na židlích“ – pod vedením fyzioterapeutky Mgr. Petry Kmeckové se naučili jednoduchou cvičební sestavu, která uvolňuje především přetěžované zádové a krční svaly a mohli se přesvědčit, že účinně cvičit může opravdu každý a klidně i v pohodlí domova. Připraveno bylo i ukázkové „odlehčené“ stravování, účastníci ochutnali zeleninové a ovocné saláty.

Vzhledem k úspěchu akce Vás již nyní můžeme pozvat na další Den zdraví. Uskuteční se opět v prostorách ÚMČ Praha 5, v pondělí 11. června 2018.