Nenechte si ujít duben našlapaný food akcemi na pětce

Grill a Pivo
Dubnové gastro akce odstartuje Polívkování I., následně naváže Zažij Itálii na pěší zóně Anděl a měsíc uzavře na smíchovské náplavce Grill a Pivo. Pořadatelem série gastronomických dnů je společnost Food Event, kterou i letos opětovně podpořila pátá městská část.

A co tedy bude moci v dubnu ochutnat? 

Polívkování I.
Místo: Dvůr pivovaru Staropramen, Smíchov | Datum: 14. 4. 2018

Zahřejí vás nejen polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. K pití se podává teplý cider, případně mošt, svařené víno a samozřejmě i točené pivo.

Vstupné na akce je opět 50 Kč.

Dvůr pivovaru Staropramen je velice unikátní prostor (za provozu veřejnosti nepřístupný), který v rámci festivalů nabízí příjemné posezení na terase, možnost prohlídky pivovaru, jedinečný pohled na Prahu z pivovarnických CK tanků a hlavně čerstvě uvařené pivo.

Zažij Itálii

Místo: pěší zóna Anděl | Datum: 18. 4. 2018

Tato akce je součástí projektu, jenž bude postupně prezentovat jednotlivé země spolupracující s ČR. Projekt vzniká za podpory Prahy 5. Návštěvníci budou moci ochutnat regionální italské speciality, nakoupit italské produkty nebo si vyzkoušet uválet pizzu.

Akce je zdarma. 

 

Grill a pivo

Místo: Dvůr pivovaru Staropramen, Smíchov | Datum: 21. 4. 2018

Food festival Gril a Pivo prezentuje svět grilování, uzení, pomalého pečení, rožnění a opékání. Návštěvníci mohou ochutnat argentinské asado, americký pulled pork,marinovaná žebírka, gruzínský šašlik, chorvatskou plejskavici, australské jehněčí kotlety, grilované ryby, zeleninu, plněné houby a další. Ke grilování neodmyslitelně patří také dobré pivo, návštěvníci se mohou těšit na ležáky, Ape, nefiltrovaná piva a další pivní speciály. Ukážeme vám, že grilování není pouze o tom jak přesušit panenku či opéct krkovičku.

Vstupné na akce je opět 50 Kč.

Více informací k akcím najdete na www.foodevent.cz