Sportoviště Krškova je po revitalizaci plně v provozu

P5-22

Ve středu 11. dubna zástupci radnice slavnostně otevřeli sportoviště Krškova, které se nachází v ulici u MŠ Tréglova. Přestříhávání pásky se ujali 1. zástupce starosty Martin Slabý a zastupitelé Bohdana Milatová a Zdeněk Doležal.

Při stavbách sídlišť, vznikly mezi panelovými domy nevyužité velké asfaltové plochy, které nikdo neudržoval. Radnice Prahy 5 se rozhodla tyto plochy přeměnit na hřiště a sportoviště pro děti i dospělé. S pomocí Magistrátu hl. m. Prahy takto revitalizuje z dotací ve výši 50 mil. Kč celkem 7 sportovišť.

Sportoviště Krškova je prvním otevřeným hřištěm. Ostatní budou zpřístupněny do června tohoto roku. Žádné z hřišť není stejné. Pryžová plocha umožňuje nejen bezpečí dětí, dlouhou životnost herních prvků (nejedná se o nástřik), ale výhodou je jejich různorodost.

Sportoviště Krškova se může pochlubit hned dvěma hřišti. První, je hřiště volejbalové, které je doplněno tribunou z gabionových košů (vyplněné kamenivem, doplněné dřevěnými sedáky). Druhé hřiště bude sloužit fotbalistům a zároveň jsou v pryžovém povrchu vytvořeny hry na zem např. skákací panák, skok do dálky nebo oblíbená hra Twister.