Na výletech senioři zamíří na Orlík a do Milevska

senioři výlet

Jaro se nezadržitelně blíží, a tak se v nabídce radnice Prahy 5 opět objevuje tradiční výlet pro seniory. Jde o jednodenní akci autobusem, jehož cílem bude tentokrát zámek Orlík nad Vltavou a Milevský klášter.

Výlet je naplánován ve dvou termínech, a to na čtvrtky 17. a 24. května. V obou termínech budou vypraveny dva autobusy, pro zájemce z řad seniorů je tudíž připraveno 188 míst. Výlet je určen pro občany ve věku nad 60 let s místem trvalého bydliště na území městské části Praha 5. Zájemci bude vydán poukaz po předložení občanského průkazu. Jedné osobě budou vydány na základě předložení občanských průkazů maximálně dva poukazy.

Místem výdeje poukazů bude 3. května od 8 do 12 hodin prostor výdeje parkovacích oprávnění ZPS v Preslově ulici č. 5. Pokud nebudou vydány všechny poukazy tento den, další možnost bude v úřední dny: pondělí a středa 8–18 hodin ve 2. patře v kanceláři č. 216. Autobus bude přistaven pro držitele poukazu v den odjezdu od 8.30 hodin u stanice metra Radlická na zastávce autobusu 904. Předpokládaný návrat je okolo 17. hodiny. Výlet, který pořádá odbor sociální problematiky a prevence kriminality ÚMČ Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita (ANO), je pro účastníky zcela zdarma a zahrnuje dopravu i vstupy do objektů.