MČ Praha 5 získala do vlastnictví fotbalové hřiště Hlubočepy. Užívat by ho měli především místní, míní radnice

IMG_0377

S elánem a chutí se hodlá MČ Praha 5 pustit do obnovy Hlubočepského hřiště, které po složitém, jedenáctiletém vyjednávání získala do svého vlastnictví. A chceme znát vaši představu o jeho využití,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 5 Lukáš Herold na veřejném setkání představitelů radnice MČ Praha 5 s obyvateli Hlubočep v úterý 10. 4. 2018.

Obnovu hřiště zainvestuje MČ Praha5, prostředky v rozpočtu jsou vyčleněné. Vedení radnice je za jedno v tom, že plocha musí sloužit především místním, Hlubočepákům, jako „komunitní prvek“. Má jít o místo, kde by se nejen sportovalo, ale mohly se konat akce jako pouť, masopust nebo dětský den, využívat hřiště by mohly nedaleká MŠ a ZŠ atd.

Podle starosty Pavla Richtera MČ Praha 5 zrekonstruuje travnatou plochu včetně zázemí. „Hodláme najít provozovatele, který by nejlépe zajistil maximální využití prostoru, v duchu tradičního vesnického hřiště,“ vysvětlil.

Účastníci setkání se v následné  diskuzi se zástupci radnice shodli v tom, že by hřiště mělo být „otevřené“. Nemělo by se stát uzavřenou sportovní plochou pro elitní klub. K tomu L. Herold připomněl historii hřiště a fakt, že vždycky bylo otevřené, přátelské a pro místní: „Vzniklo v roce 1906 a je zmíněné v Poláčkových Mužích v Offsidu. Díky tomu víme, že se zde 26. července 1914 nedohrálo přátelské utkání mezi Hlubočepy a Unionem Žižkov, neboť ho předčasně ukončila zpráva o vypuknutí 1. světové války.“

Občané Hlubočep se živě zajímali o konkrétní náležitosti podmínek výběrového řízení případného správce objektu, na harmonogram možného využívání plochy nebo o vyřešení přístupové komunikace a možnostech parkování. „Jsme na začátku. Dnešní setkání bylo cenné, zdá se, že jsme ve shodě. Do podzimu bychom chtěli získat reálnou představu o možné organizaci provozu hřiště, povolení ke stavbě bychom chtěli získat do jednoho roku,“ uzavřel setkání L. Herold s tím, že rozhodně počítá s další schůzkou s občany na toto téma.