Prague Mustangs zvítězili nad Prague Hippos

americký fotbal prague mustangs prague hippos

V úterý 8. května nastoupili dva pražské týmy amerického fotbalu do souboje v druhé lize. Hrálo se na domácím poli Prague Mustangs v Uhelných Skladech. Hráči Mustangs byli od začátku utkání nabuzení a měli obrovskou chuť hrát, což se potvrdilo jejich drtivým vítězstvím 39:7. Úvodního hození mincí se ujal zástupce starosty a radní pro sport Lukáš Herold (ODS).

Americký fotbal je branková sportovní hra, hraná 11 hráči s oválným míčem. Cílem týmu je získat více bodů než soupeř. Skórovat lze postupem s míčem (během či zachycením přihrávky) až do soupeřovy koncové zóny (touchdown), kopem (field goal) či složením protihráče s míčem v jeho vlastní koncové zóně (safety).

Prague Mustangs jsou team Amerického fotbalu působící v Praze od roku 2009. Po svém vzniku dlouhých 6 let fungoval v menší formě se 7mi hráči na hřišti. Od sezóny 2015 pak hrajeme klasický fotbal s 11 hráči na hřišti. Hlavním cílem Prague Mustangs vždy bylo přivádět k tomuto krásnému sportu nové hráče a umožnit jim si fotbal odzkoušet na vlastní kůži.

Klub amerického fotbalu Prague Hippos byl založen v roce 2012. Z počátku s myšlenkou malého týmu, složeného z mladých hráčů dříve hrajících za Prague Panthers, kteří nebyli schopní věnovat se fotbalu na takové úrovni, jaká se očekávala v historicky nejlepším českém týmu.