Sociální zařízení otevírají dveře

otevřené dveře

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 p. o. zve všechny zájemce o sociální a další služby, aktivizační, komunitní a kulturní programy na den otevřených dveří, který se bude konat dne 16. května od 9 do 15.30 hodin.

Navštívit můžete pečovatelskou službu, kterou najdete na nám. 14. října č. 11, ale již v nových, přestěhovaných prostorách v přízemí domu, a tudíž snadno dostupných veřejnosti. Tam se dozvíte o tom, jak tato služba pomáhá zejména seniorům přímo v jejich domácím prostředí, kdy si objednat tuto službu a jak funguje její dispečink. Zde dostanete i informace o projektu sociální služby Taxík Maxík, který provozuje pečovatelská služba již přes rok.

Pokud vás zajímá, jak je postaráno v páté městské části o seniory, kteří dočasně nebo momentálně potřebují zajistit 24hodinovou péči, ať již z důvodů rodinných, osobních či zdravotních, můžete se přijít podívat do Domu sociálních služeb, odlehčovacího pobytového zařízení Na Neklance 15.

Jedná se o lůžkové zařízení rodinného typu. Poskytuje krátkodobé a dlouhodobé pobyty pro seniory od 60 let, zajišťuje pečovatelské a ošetřovatelské služby, ale i aktivizační a volnočasové programy pro seniory. Pro aktivní seniory jsme přichystali s pracovníky komunitních center Prádelna (Holečkova 38) a Louka (U Královské louky 5) nejen prohlídku prostor obou center. Ale dozvíte se více i o nabídce nových programů a také se určitě velmi rádi necháme inspirovat vašimi zkušenostmi, náměty a postřehy.

Pro rodiče a všechny ty, kteří se rozhodují, jakou formu předškolkového zařízení pro své dítě zvolit a jak takové zařízení funguje, máme otevřeny jesle Na Hřebenkách 3. Můžete s sebou vzít i své děti a seznámit se s tradičními jeslemi a programy a akcemi, které pravidelně pro děti realizujeme.

Naši pracovníci v jednotlivých střediscích se všem návštěvníkům budou věnovat a rádi zodpoví dotazy, případně provedou našimi provozy a předají informační materiály. Informace naleznete i na www.csop5.cz. Přijďte se podívat a popovídat si.

 

Helena Volechová,

ředitelka CSOP Praha 5