Open Air Koncert filmových melodií opět rozezní Kinského zahradu

PFO_KCP_291016_34

Fanoušci především filmových hitů si jistě nenechají ujít koncert pod širým nebem, jenž se uskuteční 9. června od 17 hodin v Kinského zahradě, těsně před zahájením Pražské muzejní noci. Akce se koná za podpory Národopisného muzea Národního muzea, které zdarma poskytne zázemí pro hudebníky.

Akce navazuje na vystoupení Pražského filmového orchestru (PFO) loni začátkem října. „Na koncert tehdy přišlo zhruba tisíc lidí, i proto jsme se ho rozhodli uspořádat i letos, ale v jiném termínu,“ informoval zástupce starosty Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

S pátou městskou částí navázal orchestr spolupráci v roce 2016, kdy kvartet PFO vystoupil v rámci adventních koncertů v Portheimce. Praha 5 a film k sobě díky barrandovským ateliérům patří, a proto loni vznikl nápad uspořádat s orchestrem open air koncert v Kinského zahradě.

Pražský filmový orchestr založil v roce 2014 dirigent Jiří Korynta. Orchestr se specializuje výhradně na interpretaci filmové, případně muzikálové hudby. V repertoáru má zhruba 150 titulů. Orchestr se skládá průměrně z 55 až 65 hudebníků, na velkých koncertech se rozšíří až na 85 lidí. Ansámbl je tvořen absolventy a studenty hudebních a uměleckých škol. Mezi známé skladby z repertoáru patří například melodie z filmové heptalogie Harry Potter, trilogie Pán prstenů, Star Wars, série s Jamesem Bondem, velkofilmů Titanic, Jurský park a mnoho dalších.