Česká ragbyová reprezentace porazila novozélandský výběr

IMG_0434

Český národní ragbyový tým poprvé porazil velkého soupeře, New Zealand Ambassador’s XV. Naši reprezentanti pokořili „Ambasadory“ 23:15 v sobotu 16. 6. 2018 na hřišti RC Tatra Smíchov. Novozélanďanům nepomohla ani pověstná (a zlověstná) Haka!

Češi po zásluze vyhráli, ale za rok se vrátíme, neusněte na vavřínech,“ tak zhodnotil novozélandský velvyslanec Rupert Holborow vítězství české ragbyové reprezentace nad výběrem novozélandských hráčů působících v Evropě. Ambassador´s XV jsou skuteční ambasadoři a propagátoři ragby, které je na Novém Zélandu považováno za národní sport. Manažer Ambasadorů Aaron Satchwell pochválil výkon reprezentace.

Jezdíme do Čech čtyři roky, děkujeme za pozvání, i když jste nás porazili. Je vidět perfektní práce trenérů, a my jsme rádi, že jsme součástí růstu českého ragby. Rosťte dál!“ řekl Satchwell.

Zápas s Ambasadory je tradiční akcí české ragbyové komunity. Reprezentace předvedla krásné ragby,“ řekl mimo jiné Roman Rýdl, prezident klubu RC Tatra, který podle něj rozvíjí komunitní a rodinný charakter klubu. RC Tatra je významným dodavatelem hráčů do reprezentačních výběrů České republiky. Velký dík podle něj patří všem podporovatelům klubu. Sponzorům, dárcům, fanouškům. „A samozřejmě hlavnímu městu Praha a městské části Praha 5 a dalším. Děkujeme, že s námi žijete tatrovácký sen,“ řekl Rýdl.

New Zealand Ambassador’s XV byli hosty RC Tatra Smíchov již počtvrté. Tatra letos slaví 60. let své existence – k výročí vydala knihu „Všeho do času, Tatra na věky“. Jejíž křest proběhl 11. 6. 2018 na slavnostním zahájení výstavy mapující 60 let ragbyového týmu RC Tatra Smíchov za účasti starosty MČ P5 Pavla Richtera, zástupce starosty Lukáše Herolda a radního Tomáše Homoly. Výstava je k vidění v OC Nový Smíchov (v blízkosti Café Level).