O zvýhodněné plavání je mezi občany zájem

Senior fitnes_bazen plavání

Projekt zvýhodněného plavání pro seniory z MČ Praha 5 v aquaparku Aquadream Barrandov a v bazénu SK Motorlet v Radlicích úspěšně pokračuje. Například do konce letošního května 2018 bylo občanům pátého obvodu starším 60 let do barrandovského plaveckého areálu vydáno 1332 plaveckých karet. Zvýhodněné seniorské plavání v bazénu SK Motorlet využívá již více než 941 lidí.

Projekt „Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné“ vznikl z iniciativy radního Prahy 5 Petra Lachnita (ANO). Ti, kteří mají zájem zaplavat si v aquaparku Barrandov, si mohou vyzvednout plaveckou kartu každé pondělí a středu od 8 do 18 hodin ve 2. patře budovy úřadu MČ Praha 5, náměstí 14. října 4, kancelář č. 216. Po ověření trvalého pobytu dle občanského průkazu dostane každý senior jednu plaveckou kartu na celý rok 2018. Tato karta majitele opravňuje ke vstupu do bazénu za zvýhodněné vstupné 50 korun na 100 minut, a to každé úterý, středu, čtvrtek a pátek od 13 do 15 hodin. V bazénu Motorletu se za stejných podmínek plave pouze v pátek od 13 do 15 hodin. „Radnice Prahy 5 se tímto projektem snaží podporovat aktivní život seniorů, umožnit jim finančně dostupné sportovní aktivity a relaxaci a navázat nové kontakty a přátelství. Velký zájem ze strany seniorů svědčí o tom, že jdeme správnou cestou,“ řekl Petr Lachnit. Horké letní dny ale nabízejí i příležitosti pro venkovní osvěžení.

Oblíbeným místem občanů Prahy 5 je přírodní koupaliště Motol. Může se pochlubit nejen dopravně výhodnou polohou, ale i hygienicky velmi kvalitní vodou. Vstupné činí 70 korun pro dospělé, senioři zaplatí padesátikorunu.