Olympijský běh na Petříně je úspěšně za námi!

34_Ohlédnutí_Olympijský běh

Zhruba 150 odvážných vyběhlo ve středu 20. června 2018 přesně v 18 hodin na 5, 6 km dlouhý závod – Olympijský běh, jehož jedna z pražských tras měla start i cíl u Musaionu v Kinského zahradě na Praze 5.

Závod se totiž ve stejnou chvíli běžel po celé České republice a jen v Praze bylo možné si vybrat z pěti různých „destinací“ (Stromovka, Ladronka, Satalice, Královka a PETŘÍN). Hromadný celorepublikový start proběhl přesně v 18:00 prostřednictvím Českého rozhlasu. Zlaté závody proběhly v Praze, Brně a Ostravě. Celkem se běželo na více než 80 místech po celé České republice.

Všichni, kdo si zvolili běh na naší pražské „pětce“ neprohloupili.

Krásné výhledy na Prahu jim jistě byly odměnou a kompenzací za náročnou, kopcovitou trasu, kterou nenavrhl nikdo jiný než organizátorka akce, paní Hana Dvorská. Není náhodou, že tato sportovkyně tělem i duší v letošním roce získala od MČ Praha 5 ocenění „Sportovec roku 2017“.

Ruku k dílu přidal i zástupce starosty Lukáš Herold, který se objevil na startu. Přišel závodníkům popřát mnoho zdaru, poděkovat paní Dvorské za organizaci a zároveň podpořit svého radničního kolegu Ondřeje Kreidla, který se závodu aktivně zúčastnil.

Všem běžcům ještě jednou gratulujeme k obdivuhodným výkonům a děkujeme, že jste podpořili Českou olympijskou nadaci.

Mezinárodní Olympijský den se slaví největší běžeckou akcí v ČR. V rámci Olympijského běhu vybíhají běžci na různých místech – buď jako součást oficiálního závodu v tzv. zlatých, stříbrných či bronzových městech, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

Část startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. Nadace tak dokáže pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů.

Historie Olympijského dne sahá do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

V ČR se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Českého olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987. Oslava v roce 2018 připadla na středu 20. června.

 

Výsledky bronzového závodu Petřín najdete zde.

Kompletní výsledky Olympijského běhu 2018 jsou zde.