Žáci ze ZŠ Kořenského si vyzkoušeli řemesla

IMG_20180625_0907480

Žáci a žákyně 2. stupně ZŠ Kořenského měli možnost vyzkoušet si, jaké je to být malířem – lakýrníkem nebo floristou. Obě tato řemesla prezentovali v pondělí 25. června 2018 mistři i učni svého oboru, malíři/lakýrníci z Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR z. s. a floristky ze Střední odborné školy Jarov.

Zahájení prezentace řemesel, která proběhla díky finanční podpoře MČ Praha 5, se za MČ Praha 5 zúčastnili radní pro podporu podnikání Jan Trojánek (ANO) a radní pro školství Mgr. Vít Šolle (KDU-ČSL).

Program slouží především k rozšíření povědomí o řemeslech mezi žáky na základních školách. Rádi bychom mladým lidem ukázali, že střední odborné vzdělávání, kam patří i učňovské školství, může být dobrá volba pro jejich budoucnost,“ uvedl Vít Šolle.

„Pod dohledem mistrů i učňů si může každý zkusit, co řemeslo obnáší. Tato zkušenost pomůže někomu lépe se zorientovat a vybrat si pro sebe vhodný učňovský obor,“ dodal Jan Trojánek.

Základní školy mají o projekt zájem a do budoucna MČ Praha 5 počítá s prezentací dalších řemesel např. kamnář, chemik, truhlář nebo instalatér.

Stovka dětí ze ZŠ Kořenského si v rámci projektu zkusila, jaké je být:

  • Malíř/lakýrník – děti měly možnost vyzkoušet si techniky fládrování/imitace dřeva, válečkování, linkování, šablonování.
  • Florista – děti měly možnost vytvořit vypichovanou misku, což je aranžmá ze živých řezaných květin, které se umísťují do aranžovací hmoty. Svými výrobky se mohly pochlubit doma.