Malování zdí v Radlické – „Vesmírná škola“ a „Průřez světy“

IMG_0198

Zdi lemující Radlickou ulici v Jinonicích zkrášlili žáci ze ZŠ Tyršova a ZŠ Waldorfská svými výtvory na téma „Vesmírná škola“ a „Průřez světy“. Jejich finální podobu si v úterý 26. června 2018 se zájmem prohlédli zástupci radnice MČ Praha 5 Lukáš Herold (ODS) , Tomáš Homola (STAN) a Vít Šolle (KDU-ČSL).

MČ Praha 5 zdi poblíž zmíněných škol získala do pronájmu od TSK Praha, zakoupili jsme barvy a bylo na dětech, jak zdi přemalují,“ řekl zástupce starosty Lukáš Herold při návštěvě hotového díla. Dodal, že kresby budou v  rámci programu antigrafitty impregnovány speciálním nátěrem, aby nedošlo k jejich poškození sprejery. „Ke zdaru akce bylo nutné zdi náležitě připravit, což nebyl jednoduchý právní proces. Máme radost, že se akce vydařila a děti zdi vylepšily podle svých originálních návrhů,“ uvedl radní Tomáš Homola.

Svou práci v den návštěvy dokončovali žáci ze  ZŠ Waldorfská. „Hodně mě to bavilo. Nevím, jestli je lepší malování nebo sprejování. Každopádně u sprejování je nejdůležitější mít dobrou šablonu a pak trefit vzdálenost nástřiku,“ míní Julie, která se na „profesionální“ dráhu sprejerky rozhodně nechystá. „Je to fajn zkušenost. Nejvíc času nám zabrala příprava projektu a šablon,“ řekl Tomáš, který na zeď namaloval Zeměplochu.

Projekt si pochvalují i učitelé. Děti ze ZŠ Waldorfská při práci na téma „Průřez světy“ vedla Olga Pětivoká, absolventka UMPRUM. „Do malování se zapojily všechny děti z druhého stupně. Měly jedinečnou příležitost vyzkoušet si různé techniky a myslím, že je to hodně bavilo.“

Naše děti byly nadšené. Deváťáci moc litovali, že nestihli dokončit svůj výtvor a budoucí šesťáci se již velmi těší, že se konečně zapojí do projektu.“ popsala ředitelka MŠ a ZŠ Tyršova Soňa Hasenkopfová zájem dětí o tematické zkrášlení zdi na téma „Vesmírná škola“ pod vedením učitelky Petry Sedlákové.