Javier Gómez bezkonkurenčně ovládl Ford Challenge Prague 2018

Druhý ročník prestižního triatlonového závodu FORD CHALLENGEPRAGUE 2018 (1,9 km plavání, 90 km kolo, 21,1 km běh) se konal samotném v centru Prahy v sobotu 28. července. Unikátní sportovní událost ovládl španělský suverén Javier Gómez, nejrychlejší ženou se stala Belgičanka Katrien Verstuyftová.

Na startovní listině největšího triatlonového závodu v České republice FORD CHALLENGEPRAGUE nechyběla zvučná triatlonová jména – obhájce loňského vítězství Belgičan Pieter Heemeryck nebo dvě španělská esa – pětinásobný mistr světa Javier Gómez a čerstvý mistr světa v dlouhém triatlonu Pablo Dapena.

Gómez (ŠP), Dapena (ŠP), Heemeryck (BEL)
Foto: Jan Brychta, Challenge Family

Tyto triatlonové hvězdy ukořistily i vítězné “bedny”. Rozhodující částí celého závodu se stal běh, kde své vítězné postavení upevnil právě Javier Gómez Noya s časem 3:44:40. Stříbrnou medaili získal další Španěl Pablo Dapena González, který dokončil závod v čase 3:50:53. Bronzovou pozici doplnil Belgičan Pieter Heemeryck s výsledným časem 3:51:55, který loňský závod vyhrál.

„Vůbec to nebyl lehký závod. Soupeři byli opravdu silní, obzvlášť na kole, vyčerpávající bylo i velké horko. V běžecké části jsem v sobě našel ještě dost sil a fanoušci mě doslova tlačili k cílové čáře. Závod i toto město jsem si vážně užil, je to prostě úžasná zkušenost,“ popsal v cíli vítězný Gómez.

Javier Gómez Noya
Foto: Jan Brychta, Challenge Family

Neskutečný sportovní výkon předvedl nejrychlejší český závodník Lukáš Kočař, který proběhl cílem na 6. místě celkového pořadí. „Kdyby se nezatáhlo a nezačalo na konci trošku mrholit, tak bych asi nedoběhl, takže tohle mě zachránilo. Šesté místo je v této konkurenci určitě úspěch a čas pod čtyři hodiny je opravdu kvalitní. Bojovat s těmito borci tělo na tělo, být s nimi v kontaktu, to je víc než konkrétní umístění,” vyhodnotil svůj výkon Lukáš Kočař.

Lukáš Kočař (CZE)
Foto: Jan Brychta, Challenge Family

V ženské kategorii dominovala Katrien Verstuyftová z Belgie. „Je to poprvé, co jsem vyhrála v závodě Challenge. V posledním běžeckém okruhu to bylo opravdu těžké, píchalo mě v boku a své soupeřky jsem viděla za sebou, ale jsem šťastná, že jsem to zvládla. Není lepší pocit, než proběhnout cílovou páskou jako první,“ radovala se Verstuyftová.

Katrien Verstuyftová (BEL)
Foto: Jan Brychta, Challenge Family

Své umístění výstižně shrnula česká reprezentantka Simona Křivánková: „Samozřejmě jsem šťastná, že jsem nejlepší z českých závodnic, upřímně jsem překvapená, že jsem doběhla na sedmém místě a že páté místo bylo takový kousek. Letos byla rozhodně silnější konkurence než vloni.“

Závodu se zúčastnil také tým Praha 5 Survival ve složení starosty Pavla Richtera, zastupitele Ondřeje Kreidla a plavce Michala Spurného. V minulém ročníku se tým umístil na šestém místě. Letošní soupeři byli o dost silnější a úmorné vedro sportovcům také nepřidalo, ale svými výkony si dosáhli na krásné 13. místo.

Zleva: Michal Spurný (plavání), Pavel Richter (kolo), Ondřej Kreidl (běh)

Ve zkrácené formě závodu “TRY-ATHLON” (0,38 km plavání, 18 km kolo a 4,2 km běh) se mezi amatérskými sportovci představili také osobnosti, jako desetibojař Roman Šebrle nebo kardiolog Jan Pirk. V závodě štafet reprezentovali Českou olympijskou nadaci dálková plavkyně Jana Pechanová a paralympijský šampión Jiří Ježek.

 

VÝSLEDKY

FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE

Muži – celkové pořadí:

1. Javier Gómez Noya (ŠP) 3:44:40

2. Pablo Dapena González (ŠP) 3:50:53

3. Pieter Heemeryck (BEL) 3:51:55

6. Lukáš Kočař (CZE) 3:59:50

8. Petr Soukup (CZE) 4:03:35
11. Tomáš Řenč (CZE) 4:06:33

12. Pavel Petrásek (CZE) 4:08:44

 

Ženy – celkové pořadí:

1. Katrien Verstuyftová (BEL) 4:21:30

2. Kirsty Jahnová (KAN) 4:22:03

3. Laura Siddallová (VB) 4:22:21

7. Simona Křivánková (CZE) 4:26:20

 

TRY-ATHLON

Muži – celkové pořadí:

1. Sander Heemeryck (BEL) 46:18.1

2. Benjamin Wegler (NĚM) 47:14.6
3. Leopold Grimm (NĚM) 47:55.6

7. Filip Ryšavý (CZE) 51:32.3

 

Ženy – celkové pořadí:

1. Claudia Maiová (NĚM) 53:08.8

2. Kaat Van Eyndeová (BEL) 53:22.1

3. Tereza Skuhrová (CZE) 55:13.6

 

ŠTAFETY

Celkové pořadí:

1. Ford One (Aisman, Nežerka, Fejfar) 3:49:55

2. CSG Tri Team (Mužíček, Bubílek, Zadrobílek) 3:57:10

3. Saucony Superheroes (Urbánek, Mika, Vabroušek) 4:12:19

 

Kompletní výsledkovou listinu najdete na www.challenge-prague.com.