Opravy školních zařízení jsou v plném proudu

opravy

Prázdniny se za chvíli přehoupnou do druhé poloviny, školy však rozhodně neosiřely. „Nejen, že některé mateřské školy zabezpečují prázdninový provoz, ale v každé škole také probíhá nějaká údržba, rekonstrukce, přípravy nových tříd na nový školní rok,“ říká zástupce starosty Vít Šolle (KDU-ČSL).

Tak například v ZŠ a MŠ Weberova a v ZŠ Nepomucká, kde k zápisu přišlo více prvňáčků než v předchozích letech, připravují a vybavují nové třídy. Novou fasádu a bohatší školní zahradu bude k 1. září mít MŠ Hlubočepy. Rekonstrukce a doplnění školních zahrad probíhá i v MŠ Nad Palatou, v MŠ Tyršova a základních školách Podbělohorská a Grafická.

Investic se o prázdninách dočkají i školní kuchyně. Nová myčka se instaluje ve FZŠ Drtinova, nový konvektomat v kuchyni pracoviště Beníškové a vybavení bylo třeba také zakoupit do školy Pod Žvahovem, která bude od září provozovat výdejnu jídel. V MŠ U Krtečka v Kudrnově ulici probíhá oprava podlah a instalace odvětrání šaten a sociálního zařízení. Havarijní situace si vyžádala opravu kanalizace v MŠ U Santošky a v MŠ Lohniského 830. V této MŠ také radnice zahájí rekonstrukci teras.

Rekonstrukce dopravního hřiště v ZŠ Pod Žvahovem je těsně před dokončením. Od září zde začne výuka dopravní výchovy pro všechny základní školy v Praze 5, zvláště pro 4. a 5. ročníky. „Toto zařízení bude tedy sloužit všem dětem a věřím, že přispěje k osvojení potřebných znalostí a návyků pro bezpečný pohyb dětí v silničním provozu,“ dodal Vít Šolle.