Nový výlet s tajenkou míří na Petřín

Na letošní turistickou sezonu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství další originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou, a to kolem skrytých zahrad a vodopádů k Hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu.

Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku. Již loni jste si mohli vyzkoušet Výlet s tajenkou z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín. Tam jste mohli potkat stovky seniorů, pejskařů i maminek s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku.

„I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se a ještě za odměnu získat skleničku s pohádkovým motivem zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2017 celou trasu prošly více než dva tisíce lidí a ohlasy jsou skvělé,“ vysvětlil iniciátor projektu, radní Petr Lachnit (ANO).

Nový výlet vás tentokrát nasměruje na asi nejznámější kopec v Praze – na Petřín. Nepovedeme vás však klasickou cestou přes Újezd, ale tajně zadem, kudy to zná jen málo Pražanů. Provedeme vás krásnou zahradou kolem úchvatného paláce až k neobvyklému kostelíku sv. Michala nahoru k Růžovému sadu a ke známé Petřínské rozhledně. Budete vyplňovat doplňovačku, a pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout skleničku s pohádkovým motivem ve Vzdělávacím a informačním centru Praha 5 ve Štefánikově ulici 30.

Petřínský výlet není kromě jednoho stoupání nijak terénově náročný, většina cesty vede po asfaltkách, v druhé části vás povede rozšlapaná pěšina. Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (http://www.csop5.cz/page/vylety/) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (www.veldo.cz). Trasu lze jít, kdykoli budete chtít.