Filmové melodie zazní v novém termínu

Open Air koncert

Kdo z nás by si ještě nevzpomněl na prudkou bouři, která se 9. června přehnala přes české hlavní město. Způsobila škody a smrt dvou lidí. V tento den se měl v Kinského zahradě konat i koncert pod otevřeným nebem…

Zájem o vystoupení Pražského filmového orchestru byl obrovský, i proto radnice Prahy 5 přichází s náhradním termínem. Koncert by se měl konat na stejném místě 8. září od 17 hodin. Vstup je volný.

„Chtěli bychom se tímto náhradním termínem omluvit všem, kdo začátkem června přišli a zmokli. Bohužel, či bohudík neumíme ovládat rozmary počasí. Nicméně v září jsou vítáni i ti, kdo první termín promeškali,“ posteskl si zástupce starosty Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

A co na návštěvníky koncertu čeká? Uslyší známé melodie z filmové heptalogie Harry Potter, trilogie Pán prstenů, Star Wars, série s Jamesem Bondem, velkofilmů Titanic, Jurský park a mnoho dalších. Orchestr se skládá průměrně z 55 až 65 hudebníků, na velkých koncertech se rozšíří až na 85 lidí. V repertoáru má zhruba 150 titulů. S pátou městskou částí navázal spolupráci v roce 2016, kdy kvartet

PFO vystoupil v rámci adventních koncertů v Portheimce. Praha 5 a film k sobě díky barrandovským ateliérům patří, o čemž svědčí i nedávný podpis memoranda o vzájemné spolupráci mezi radnicí pátého obvodu a společností Barrandov Studio.