S TIB se děti naučí sestavit vlastního robota

18_19_Tvořivá informatika s Baltíkem

S novým školním rokem si pro děti nachystal novinky i TIB z.s.   Jedná se o kroužky robotiky s technologií Arduino, Micro:bit a Ozobot.  Tak jako v ostatních našich kroužcích i zde děti prostřednictvím informačních technologií rozvíjí svou kreativitu a učí se analyzovat problémy.

Nedílnou součástí je i pedagogy doporučovaná hravá podpora rozvoje jemné motoriky, děti si roboty totiž sestavují vlastníma rukama.  Roboti mají jen nepájivé spoje a obsahují různé led diody či senzory, které jim přidávají na atraktivitě a funkcích, děti tedy nepracují jen virtuálně na obrazovce s klávesnicí či myší, ale vylepšují svou manuální zručnost, která, přiznejme si upřímně, u většiny z nich poměrně pokulhává. Kroužky robotiky jsou v určeny dětem mladšího i staršího školního věku, v TIBu vám ochotně poradí, který kroužek je pro jaké dítě vhodný.

Pokud se chcete dozvědět více podrobností o kroužcích robotiky, přijďte na naši již tradiční akci Megabajty, která se letos koná 13. září na FZŠ Trávníčkova, kde můžete v rámci ukázkové akce vidět vše na ” vlastní oči” anebo se zeptat přímo na místě, případně sledujte náš facebook či web.