Senioři zamíří do Českého středohoří

Muzeum_(3)

Tradiční seniorský výlet tentokrát míří do severozápadních Čech na okraj malebného Českého středohoří, kraje vyhaslých sopek, oblasti, která je provázána s českou minulostí.

Účastníci navštíví zámek v Libochovicích a Muzeum českého granátu v Třebenicích. Výlet je naplánován ve dvou termínech, a to na čtvrtky 13. a 20. září. V rámci každého termínu budou vypraveny dva autobusy, pro zájemce z řad seniorů je připraveno celkem 188 míst.

Akci pořádá Odbor sociální problematiky a prevence kriminality ÚMČ Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita (ANO). Autobus bude přistaven v den odjezdu od 8.30 hodin u stanice metra Radlická na zastávce autobusu 904. Předpokládaný návrat je okolo 17 hodin. Výlet je pro účastníky zcela zdarma a zahrnuje dopravu, vstupy do objektů a oběd.

Výlet je určen pro občany starších 60 let s místem trvalého bydliště na území městské části Praha 5. Zájemci bude vydán poukaz po předložení občanského průkazu, jedné osobě pak maximálně dva poukazy. Ty budou k vyzvednutí ve výdeji parkovacích oprávnění ZPS na náměstí 14. října 5, a to 7. září od 8 do 12 hodin. Pokud nebudou vydány všechny poukazy tento den, další možnost bude v úřední dny: po–st od 8 do 18 hodin, ve 2. patře, kancelář 216 (ÚMČ Praha 5, na náměstí 14. října 5).