Staropramen představil šestý ročník Dnů českého piva

pivovar-staropramen_1

V úterý 4. září představili zástupci Staropramenu nadcházející oslavy českého národního nápoje. Existuje totiž třicet důvodů, proč (nejen) v září zajít do své oblíbené hospody a nechat si načepovat tekuté české zlato. Do výběru bude zařazena trojice ležáků z dílny Smíchovského pivovaru. Slavnostní narážení soudků ve vybraných hospodách se uskuteční ve čtvrtek 20. září a samotné oslavy Dnů českého piva vyvrcholí v sobotu 22. září na dvoře pivovaru Staropramen. Za MČ Praha 5 udělil záštitu nad tímto dnem starosta Prahy 5, Pavel Richter (TOP 09).

Letošní pivní svátek proběhne v 700 hospodách a slavit se bude smíchovskými ležáky, jejichž obliba mezi pivními konzumenty stále roste. Do speciálně vybraných 18 hospod můžete během oslav vyrazit každý čtvrtek za tradiční hospodskou zábavou, jako jsou třeba mariáš přímo se sládky nebo za živou hudbou. V těchto spřízněných hospodách se bude ve čtvrtek 20. září slavnostně narážet soudek Extra chmelené 12 pod hlavičkou „Družba s pivovarskými“. Na dvě desítky zaměstnanců společně se sládky a generálním ředitelem Petrem Kovaříkem se vypraví za spotřebiteli do českých hospod.

„Hospoda je místem mezi domovem a prací: hospoda je třetí místo.“

„Dny českého piva jsou „svátkem“ hospody. Máme unikátní hospodskou kulturu, kterou chceme podporovat a dále rozvíjet a jak jinak, než skvělými pivy. Dnešní spotřebitel je náročnější na kvalitu s tu se snažíme stále zvyšovat. Proto oslavy budou probíhat v osvětovém duchu,“ uvedla Petra Chovancová, manažerka značky Staropramen.

Hlavní roli ve Dnech českého piva budou hrát zmíněné ležáky – Staropramen ležák, Jedenáctka a Extra chmelená 12 ze Smíchovského výběru. Staropramen se dlouhodobými aktivitami snaží o šíření know how značky.

„Spotřeba čepovaného piva klesá již dlouhodobě, nicméně rok 2009 byl zlomový co se týká poměru prodaného piva v gastronomii a maloobchodu a to právě ve prospěch maloobchodu. Čtyři z deseti piv se vypijí v hospodě. Český spotřebitel pije sice méně, ale vybírá si kvalitněji. Na vzestupu je konzumace ležáků a zejména potom pivních speciálů,“ říká Daniel Křeček, obchodní ředitel on trade Pivovaru Staropramen. „Snažíme se proto našim stávajícím, ale i budoucím spotřebitelům nabídnout maximum. Založili jsme pivovarskou školu, kterou vede zkušený sládek Libor Vávra. Pravidelně školíme personál nejen v čepování piva, abychom vrátili „lesk“ českým hospodám,“ dodává Křeček.

V Česku je v současné době 435 pivovarů různých velikostí a mezi největší patří Staropramen, kde se vaří pivo už od 19. století.

„Lidé se domnívají, že pivovarnictví je stejné jako vinařství. Chyba, pivo se musí vařit stále stejně a ideálně lépe. Dny českého piva budeme slavit našimi ležáky, přičemž Jedenáctka je ozvláštněna karamelovým sladem a sedmi druhy chmele,“ uvedl Zdeněk Lux, vrchní sládek Pivovaru Staropramen.

„Protože Smíchov opravdu vždycky drží spolu.“

Síť značkových hospod odstartoval založení konceptu Potrefená husa a později se přidal koncept Naše hospoda, který již výhradně zaměřuje na značku Staropramen.

„Že zaměstnancům Staropramenu záleží na dobrém jménu značky, dokazuje i nečekaný zájem z jejich řad o aktivity v terénu. Například natáčení nových reklamních spotů ke Dnům českého piva se zúčastnilo celkem 14 zaměstnanců Smíchovského pivovaru. Kampaň poběží celé září na televizních obrazovkách, na internetu, billboardech i online,“ shrnuje marketingovou strategii oslav Chovancová.

Fakta v kostce:

  • ročník Dnů českého piva
  • slaví se od roku 2013
  • vznikl jako oslava českého národního nápoje a to hlavně toho čepovaného
  • tradičně se konají v září, v čase svátku sv. Václava (sv. Václav byl již od do Karla IV. patronem českého piva)
  • oficiální termín konání oslav 26. 9. – 30. 9. 2018
  • ve vybraných hospodách se 20. 9. budou narážet soudky Extra chmelené 12
  • oslavy vyvrcholí 22. 9. ve dvoře Staropramenu (dvůr se otevře návštěvníkům ve 13 hodin)
  • slavnostní narážení soudku Extra chmelené 12 proběhne v 15 hodin za přítomnosti generálního ředitele Petra Kovaříka, vrchního sládka Zdeňka Luxe, předsedy Svazu pivovarů a sladoven Františka Šamála a starosty Prahy 5 Pavla Richtera.

 

Seznam zapojených hospod naleznete na www.staropramen.cz