Otevření dopravního hřiště – 7.9.2018

dopravní hřiště

V pátek 7. září se konalo slavnostní otevření rekonstruovaného dopravního hřiště pro Základní a Mateřskou školu Barrandov I. Starosta Městské části Praha 5 Ing. Pavel Richter (TOP 09), místostarosta pro oblast školství Mgr. Vít Šolle(KDU-ČSL), radní Městské části Praha 5 Bc. Martin Damašek (TOP 09) a ředitelka školy Mgr. Jana Fričová přestřihnutím pásky slavnostně zahájili provoz.

Rekonstrukce dopravního hřiště byla realizována za účelem docílení lepších a kvalitnějších podmínek výuky dopravní výchovy základních škol zřizovaných městskou částí Praha 5, ale i široké veřejnosti, která má možnost ve stanoveném čase hřiště navštěvovat. Děti se zde setkávají s větším množstvím možných situací, které mohou nastat v reálném provozu.

Pod dohledem a patronátem společnosti BESIP a Městské policie se mohou všichni lépe na mimořádné situace připravit. Rekonstrukcí došlo ke zvětšení plochy vlastního hřiště a k osazení většího množství dopravních značek, včetně světelné křižovatky a železničního přejezdu. Byly realizovány odpočinkové zóny pro děti, včetně pitka a kontejnerů pro uložení vlastního vybavení, osobních věcí včetně kola a koloběžky.