Zapojte se do veřejného dění na Praze 5. Hlasujte pro návrhy v Participativním rozpočtu Prahy 5!

Peníze

V pondělí 17. září bylo spuštěno hlasování o návrzích v Participativním rozpočtu Prahy 5. O vaši přízeň letos soutěží 29 návrhů v celkové hodnotě téměř 38mil Kč! Pro letošní ročník bylo na tento projekt vyhrazeno z rozpočtu městské části 10 milionů Kč. Podle počtu hlasů tedy budou návrhy seřazeny od nejúspěšnějších po nejméně úspěšné a realizovat se bude tolik návrhů, kolik se jich vejde do částky 10mil Kč. Hlasovat můžete na webové stránce https://vote.d21.me/vote/Ek32zpWz4  Hlasování trvá do neděle 30. září 2018. Nezmeškejte svou příležitost podílet se na veřejném dění na Praze 5!

Detailní informace a návod k hlasování

Po kliknutí na odkaz s hlasováním budete přesměrováni na stránku, kde budete vyzváni k zadání telefonního čísla, na které Vám posléze přijde potvrzovací kód (tato SMS není pro vás nijak zpoplatněna). Na základě tohoto kódu je možné jednou odhlasovat.

Po zadání kódu se zobrazí seznam návrhů, kterým můžete udělit plusové i minusové hlasy. Celkem budete mít k dispozici 7 plusových a 3 minusové hlasy. Ke každému návrhu je možné přiřadit pouze jeden hlas (nelze tedy např. všechny své plusové body udělit jednomu návrhu). Hlasy nemusíte využít všechny, nicméně k udělení minusového hlasu je zapotřebí použití dvou plusových.

Pozor! Není nezbytně nutné ani povinné využívat minusové hlasy. Využívejte jich prosím hlavně v případě, že s daným návrhem zásadně nesouhlasíte, neboť vysoký počet minusových hlasů znamená, že návrh nebude realizován (více viz Pravidla Participativního rozpočtu na webových stránkách https://participativnirozpocet.praha5.cz ).

Po udělení hlasů ještě bude následovat série demografických otázek (týkajících se pohlaví, věku apod.), díky nimž si můžeme udělat lepší představu o vzorku hlasujících a případně také o tom, co je pro kterou skupinu obyvatel zajímavé více a co naopak méně.