Milovníci jídla míří na Smíchov

náplavka

Gastronomická smršť. Asi tak by se dal nazvat seznam akcí, které se v příštích dnech objeví na smíchovské náplavce i u Anděla.

Food truck show

Nejen z Čech, ale i z dalších zemí se 13. října sjedou na smíchovskou náplavku občerstvení na čtyřech, třech i dvou kolech. Food truck show (největší přehlídka v ČR) láká nejen pestrou nabídkou jídel a nápojů, ale také nápaditým designem vozidel a vozítek sloužících jako pojízdné restaurace, kavárny a bary. Představí se food trucky z Belgie, Polska, Maďarska nebo Slovenska. O doprovodný program se postarají buskeři nebo tvůrci graffiti.

Husobraní

Již popáté se na smíchovské náplavce 20. října uskuteční Husobraní a Cider festival. Bude se péci více než tisícovka hus, ochutnáte nejen klasickou pečenou husu, ale také husí játra, husu konfitovanou, uzenou, BBQ husu, husí burger, roládu, paštiku, kaldoun, lokše maštěné husím sádlem a další.

Polívkování

Oblíbený festival Polívkování (27. října) se pro podzimní sychravé dny rozšířil i o sekci omáček a gulášů. Na náplavce vás zahřejí nejen polévky tuzemské, jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková, ale hlavně polévky z celého světa, boršč, laksa, bouillabaisse, pho, cocido, menudo, halászlé nebo třeba miso.

 

Vepřobraní

Pokračování úspěšného březnového Vepřobraní se na náplavce uskuteční 3. listopadu. Můžete se těšit nejen na klasické zabíjačkové speciality, jako jsou jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak budete moci ochutnat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka ani škvarky. Kuchaři vám dále naservírují speciality jako trhané vepřové, porchettu, plněné pelmeně a segedínský guláš.