KC Prádelna: Setkávání osvěží filmové podvečery

prádelna 2

V říjnu začíná v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici zimní semestr vzdělávacích a pohybových kurzů pro seniory, nové pololetí tanečních kroužků pro děti i další pravidelné aktivity jako například hudební odpoledne nejen pro seniory „Zazpívejte si s námi“.

Samozřejmě ani letos nechybí v programu zcela nové pravidelné aktivity. Jednou z nich je „Klub filmového diváka“. Jde o cyklus filmových podvečerů, na kterých návštěvníci zhlédnou nejen filmy se silnými osobními příběhy, ale setkají se přímo s jejich tvůrci nebo hlavními aktéry. Cyklus bude zahájen v úterý 23. října 2018 v 16 hodin filmem „Cesta za snem“. Film uvede jeho hlavní hrdina, Heřman Volf, který vypoví svůj životní příběh. Přestože se kvůli úrazu ocitl na vozíčku, pomáhá ostatním plnit si své sny.

Začalo to v roce 2006, kdy se Heřman Volf, nynější předseda Cesty za snem, nešťastně poranil při nočním lyžování v Herlíkovicích. Už na spinální jednotce se rozhodl, že se vrátí zpátky do života a nevzdá to. Vrhl se na plavání, lyže, potápění, jachting nebo skákání padákem. Nejvíc mu ale učarovalo kolo s ručním pohonem, handbike.

V roce 2009 spolu se svým kamarádem jeli do Paříže, pak do Banské Bystrice a na třetí cestu se vydali přes Alpy do Říma, aby požádali papeže o požehnání pro všechny české vozíčkáře. Právě o této cestě vypráví dokumentární film Cesta za nadějí. Volf chtěl prostřednictvím požehnání od papeže lidem na vozíku ukázat, že nejsou sami, i když se tak možná cítí. Jen s pomocí paží pro ně jel do Vatikánu téměř 1500 kilometrů. To všechno je však pouze zlomek akcí, které se dnes odehrávají v rámci projektu Cesta za snem.

Za dlouhá léta, co projekt existuje, se mu podařilo navázat partnerství s velkými firmami v Česku, které jeho akce podporují a pomáhají mu. Více na www.cestazasnem.cz.

„Vzdělávací kurzy i rozličná zdravotní cvičení patří k velmi populárním pravidelným seniorským aktivitám v našem komunitním centru. Zájem o ně také zcela jasně prokazuje význam a funkčnost tohoto zařízení jako neformálního zázemí aktivních seniorů naší městské části. Do této koncepce tak zapadá i nový cyklus filmových večerů spojených s osobním setkáním s jejich tvůrci či aktéry. První večer navíc svým tématem symbolicky akcentuje sociální přesah všech činností s komunitním centrem spojených. Osobní setkání s takovou výjimečnou osobností, jako je Heřman Volf, bude jistě inspirativním zážitkem nejen pro seniory,“ řekl radní Petr Lachnit (ANO), zabývající se sociální oblastí a všemi aspekty s ní souvisejícími.