Mladší žáci FK Motorlet obsadili 3. místo na turnaji ve Varšavě

fotbal motorlet

Tým mladších žáků FK Motorlet Praha 5 obsadil na III. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje ve Varšavě 3. místo a hráč týmu Oliver Fudali byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, který se letos konal ve dnech 27. – 30. 9. 2018.
Gratulujeme!


Turnaj pořádá varšavská městská část Žoliborz , která na základě spolupráce s Městskou částí Praha 5 již podruhé pozvala mladší žáky Motorletu. Varšavská MČ Žoliborz si touto akcí připomíná jedenáctiletého chlapce Jedreka Szwajkerta, který zemřel 29. září 1944 během Varšavského povstáníprávě v Žoliborzu.

A jak turnaj zhodnotil sám Motorlet?

Naši mladší žáci se již druhým rokem zúčastnili turnaje ve Varšavě. Po organizační stránce proběhlo vše bez problémů. V rámci programu měl náš tým zajištěnou prohlídku města, včetně vstupu na velkolepý Národní stadión. Samotný turnaj byl zahájen v sobotu 29. 9. 2018.
Kromě Motorletu a domácích týmů se ho zúčastnil i zástupce z Maďarska. V této mezinárodní konfrontaci se nejlépe jevil tým složený z žáků školy Legie Varšava. Tento zápas byl pro naše kluky opravdovou výzvou a nenahraditelnou zkušeností. Celkově náš tým odehrál 4 utkání a skončil na konečném 3. místě. Motorlet zabodoval i při udělování individuálních ocenění, když byl náš hráč Oliver Fudali vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.
Celý průběh akce provázelo velmi dobré počasí, díky čemuž nelze celý zážitek hodnotit jinak než pozitivně.
Tímto bych za fotbalový klub SK Motorlet Praha rád srdečně poděkoval Městské části Praha 5, která nám opět umožnila účast na tomto turnaji. Díky této podpoře naši žáci absolvovali mezinárodní turnaj, který jim přinesl spoustu sportovních, ale jiných neocenitelných zážitků.
Závěrem bych rád dodal, že si velice vážíme, že byl pro tuto podporu vybrán právě Motorlet a doufám, že naše reprezentace byla více než důstojná. Za zmínku stojí, že právě Motorlet, jako jediný tým, každému hráči soupeře věnoval tašku s upomínkovými předměty a cukrovinkami. Rovněž za to upřímně děkujeme.”

Mgr. Marek Opočenský, SK Motorlet Praha