Tenis Cibulka navštěvují stovky aktivních hráčů

41622027_10156805945111410_8779902653359456256_o

Historie klubu Tenis Cibulka se píše od roku 1931. Klub se nachází v Košířích blízko lesoparku Cibulka, kde tráví aktivně svůj čas děti i dospělí nejen z blízkého okolí, ale i z ostatních částí Prahy.

Tenisovou školičku a akademii navštěvuje zhruba 130 dětí

Minulý rok prošel areál rozsáhlou rekonstrukcí, díky které vznikly jedinečné prostory funkčního fitness a sálu na jógu, cvičení a tanec. V tuto chvíli areál nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé. Primárním sportem je samozřejmě tenis, mezi další zavedené patří badminton, ping-pong, nohejbal, futsal a mnoho dalších aktivit.

Tenisovou školičku a akademii navštěvuje kolem sto třiceti dětí, celkem klub čítá kolem tří set dětí a přes dva tisíce aktivních dospělých hráčů. Klub pořádá každoročně desítky celostátních turnajů pro všechny věkové kategorie (nejvíce z celé ČR), klubové turnaje, tenisová soustředění a kempy pro české i zahraniční hráče z Izraele, Británie a dalších zemí. Družstvo dospělých hraje o přední příčky ve druhé lize družstev a také nejmladší členové pod vedením šéftrenéra Dominika Süče dosahují pěkných výsledků v celostátních soutěžích.

K výuce tenisu patří i sportovní vedení dětí a mládeže, díky funkční tělocvičně probíhá mnoho hodin kondičních příprav, a to nejen pro malé tenisty, ale i pro ostatní zájemce. Trenéři učí děti správným sportovním návykům, rozcvičkám, protahování i regeneraci. Nově budou v nabídce každý čtvrtek od 17 hodin pohybové aktivity pod vedením zkušeného trenéra, kde děti poznají nové možnosti volnočasových sportovních aktivit. S již zmiňovanou rekonstrukcí a výstavbou celého nového patra vzniklo studio V Korunách, které nabízí hodiny jógy, pilates a další cvičení pro děti i dospělé, taneční lekce a lekce bojových sportů.

Do klubu v září v doprovodu zástupce starosty Lukáše Herolda dorazila i bývalá světová jednička Karolína Plíšková. Ta hned poté odletěla na turnaj v Tokiu, kde ve finále porazila vítězku letošního US Open Naomi Ósakaovou

Zajímavostí je například balet pro dospělé vedený bývalou sólistkou mnoha baletních souborů Petrou Padrianovou nebo možnost cvičení na velké terase ve výšce korun stromů.

Od září odstartovalo velké množství aktivit pro děti ze širokého okolí, rodiče mohou využít otevřených hodin různých druhů cvičení, zapsat se na pravidelný kurz tai-chi nebo si jen tak oddychnout v restauraci, která se v areálu nachází a nabízí pizzu, domácí těstoviny, čerstvé saláty a spoustu delikates i pro ty, kteří právě nemají chuť trávit čas aktivním sportem.

Jan Písecký, předseda klubu