Žáci si během IV. ročníku Mezinárodní žákovské konference vyzkoušeli volby

18_19_IV. ročník Mezinárodní žákovské konference

Od 11. října do 12. října 2018 se konal v prostorách Úřadu městské části Praha 5 IV. ročník Mezinárodní žákovské konference. Letošním tématem konference byla média ve škole.

Nad konferencí převzali záštitu místostarosta Prahy 5 Vít Šolle a radní Prahy 5 Martin Damašek. Mezinárodního projektu se zúčastnili žáci ze Slovenska, Maďarska, Rumunska, Polska a Srbska, a dále zástupci pěti základních  škol z Prahy 5: FZŠ Drtinova, ZŠ Nepomucká, ZŠ Santoška, ZŠ Kořenského, ZŠ Tyršova.

Hned na úvod samotné konference si žáci vyzkoušeli formou hry volby, při kterých si vymysleli svou politickou stranu a volební program. Následně pak ostatním prezentovali, co by chtěli ve svém městě zlepšit, a co nového vytvořit. Účastníci konference byli pozváni do ZŠ Kořenského, kde si za doprovodu Víta Šolleho prohlédli výstavu na téma 100 let republiky a k 125 letům výročí založení školy.

S radním Martinem Damaškem, který se ujal role průvodce, si pak prošli zajímavá historická místa Prahy. Mimo jiné si prohlédli budovy, kde sídlí Poslanecká sněmovna a Senát, Valdštejnskou zahradu, Lennonovu zeď, Karlův most, Petřín a další památky.

Rádi bychom tímto poděkovali ředitelce Mgr. Libuši Daňhelkové (ZŠ Kořenského) a řediteli Mgr. Liborovi Šrámkovi (FZŠ Drtinova) za spolupráci.

Věříme, že i tento ročník přinesl nové poznatky a zkušenosti pedagogickým pracovníkům i dětem, dal možnost najít si nové kamarády ze zahraničí a v neposlední řadě jim umožnil procvičit si své jazykové znalosti.